Hokejový Liberec zažil skvělý víkend

Liberec, Plzeň - Hokejisté Liberce prožili mimořádně úspěšný víkend a pevně se usadili na třetím místě extraligové tabulky. Nejprve doma zdolali Vítkovice 3:1 a včera večer v Plzni zvítězili v prodloužení 2:1. V sobotu se Liberečtí letos poprvé představili před televizními kamerami.

Přes souběžný přenos kvalifikačního fotbalu Česko - Rumunsko, si do Svijanské arény našly cestu čtyři tisícovky diváků.

Soupeř šel sice do vedení, ale pak už branky stříleli jen Bílí Tygři. „Měli jsme nervóznější začátek, byli jsme trošku překvapení, jak do nás šly Vítkovice od začátku nátlakově,“ řekl liberecký kouč Josef Paleček.

„Po inkasovaném gólu jsme se srovnali a hráči dali do utkání ohromnou vůli. Bylo to vidět i v oslabení tří proti pěti, kdy byl náš výkon obdivuhodný.“ „Začátek jsme měli mizerný,“ připustil liberecký útočník Igor Rataj.

„Ale pak jsme začali dobře bránit střední pásmo a z toho pak vyplynuly i vstřelené góly.“ Rataj byl autorem třetí branky svého týmu, která jen potvrdila tříbodový zisk. Hned jak naskočil ze střídačky, převzal puk a proměnil samostatný nájezd. „Byl to dárek manželce k narozeninám,“ usmíval se Rataj.

Už v sobotu chyběl Liberci zraněný Podkonický, v neděli nenastoupil ani další útočník Vrbata, který se zranil v zápase proti Vítkovicím. Nehrál ani Plodek.

Zápas v Plzni se dlouho vyvíjel ve prospěch domácích. Liberec však necelé dvě minuty před koncem vyrovnal na 1:1 a v prodloužení ho k vítězství nasměroval kapitán Novák. „Chtěli jsme hrát na čtyři řady, ale zranili se nám dva centři, takže jsme museli sestavu stáhnout.

Čekal jsem, že mužstvu v závěru dojdou síly, o to víc si cením, jakou ukázalo morálku a vůli,“ prohlásil liberecký asistent trenéra Karel Dvořák.

„Ve třetí třetině jsme měli hru pod kontrolou, teprve osudová chyba v závěru nás stála tři body. V prodloužení už jsme hráli vabank se třemi útočníky,“ řekl plzeňský kouč Miroslav Přerost.

Fanoušci Liberce se mohou těšit na další hokejovou lahůdku. V pátek hostí Bílí Tygři mistrovský Zlín.