Momentka z utkání Mladá Boleslav - Slavia

Momentka z utkání Mladá Boleslav - Slavia | foto: Radek Cihla, MAFRA

Hokejový hazard. Boleslavští znovu přišli o slibný náskok

• 9
Hokejisté extraligové Mladé Boleslavi od odečtu bodů jen prohrávají. Včera na svém ledě ztratili vedení 2:0 nad Slavií a po prohře 2:3 nemají ani bod. Podobný vývoj mělo i předchozí utkání doma s Plzní.

Průběh domácích zápasů extraligových hokejistů Mladé Boleslavi v poslední době připomíná zbytečný hazard. Jak konkrétně? Předminulý týden Středočeši vedli nad Karlovými Vary 3:0, náskok ještě do první přestávky ztratili, ale nakonec přece jen vyhráli 9:5.

Před týdnem proti Plzni už se jim promrhání vedení nevyplatilo. Příznivý stav 3:1 se nakonec přeměnil v prohru 4:7. A včera? Nad Slavií vedli díky trefám útočníka Daniela Boháče 2:0. Jenže stejně nemají ani bod. Slibný náskok ztratili a prohráli 2:3.

"Měli jsme zápas ve svých rukou, jenže pak to takhle zkazíme. To se přece nesmí stávat," podivoval se Daniel Boháč. Do 28. minuty hráli domácí téměř bezchybně, vedli 2:0, Pražany přehrávali. Ale s kontaktním gólem slávistického Michala Vondrky jako kdyby začal úplně jiný zápas.

Boleslavští vypadli z tempa, přímočaré akce, jímž do té doby musel čelit hostující brankář Miroslav Kopřiva, úplně vymizely. "Přestali jsme hrát. Slavia nás začala napadat a nevěděli jsme si rady, co dělat," přiznal Boháč.

Středočeši už se nezvedli. Když Slavia na konci druhé třetiny a na začátku té třetí otočila skóre ve svůj prospěch, domácí nebyli schopní vůbec ničeho. Střední pásmo pro ně bylo nepřekonatelné.

"V momentě, kdy dostaneme góly, mužstvo nenajde sílu, aby s výsledkem ještě něco udělalo. Jsem zklamaný," prohlásil trenér Mladé Boleslavi Miloš Holaň.

Přestože si to hráči nechtějí připustit, zdá se, že na ně dolehl negativní verdikt v kauze neoprávněných startů. Od odečtu 22 bodů prohráli všechny tři zápasy. "V tom bych příčinu neviděl. Musíme hrát pořádně, ať jsme první, nebo poslední," dodal Boháč.