Litvínovský Robin Hanzl (vpravo) v souboji s Markem Černoškem z Kladna.

Litvínovský Robin Hanzl (vpravo) v souboji s Markem Černoškem z Kladna. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Litvínovští hokejisté porazili Kladno, Karlovy Vary uspěly v Chomutově

• 0
Hokejisté Litvínova se ve čtvrtém kole extraligové skupiny o umístění radují z domácí výhry 4:2 nad Kladnem. Karlovarští uspěli na ledě Chomutova, z podkrušnohorského derby si odváží výhru 5:3.

Litvínov - Kladno 4:2

V Litvínově otevřel v osmé minutě skóre z dorážky Majdan. Poté hráli domácí dvojnásobnou početní výhodu celé dvě minuty, ale Kladno se ubránilo. V závěru třetiny navýšil skóre Martynek, který chytře tečoval Gulovu nabídku.

V 29. minutě se podruhé v zápase a celkové popáté ve skupině trefil Majdan. Hosté mohli snížit po Nechvátalově chybě, kdy puk letící přes půlku hřiště domácí gólman podcenil, ten mu vypadl z výstroje, naštěstí pro něho se ale kutálel mimo branku. Rytíři se dočkali až v 38. minutě, kdy snížil Rudovský.

V 44. minutě Rudovský nevyužil trestné střílení. Na rozdíl jediné branky hosté snížili v 57. minutě, prosadil se opět Rudovský při hře v šesti proti čtyřem. To však bylo ze strany Středočechů vše. Při závěrečné power play ještě skóroval Trávníček a upravil na konečných 4:2.

Miloslav Hořava (Litvínov): "Na to, že už o nic nejde, mělo utkání slušné tempo. A my jsme rádi, že jsme vyhráli."

Jiří Čelanský (Kladno): "Sehráli jsme slušné utkání, utekl nám bohužel začátek. Ale po zbytek zápasu jsme už hráli to, co jsme si řekli a co jsme chtěli, byli jsme aktivní. Bohužel nás opět zklamala koncovka, naše velká bolest."

Branky a nahrávky: 8. Majdan (Laš, Jurčík), 17. Martynek (Gula), 29. Majdan (Laš, Jurčík), 60. Trávníček (Lukeš) - 38. Rudovský (Dalecký, Eberle), 57. Rudovský (Eberle, Kolářík). Rozhodčí: Lacina, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Ručinský (Litvínov) 10 min. Využití: 2:2. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1. Diváci: 695.

Litvínov: Nechvátal - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Pavlík - J. Černý, Hübl, Lukeš - Martynek, Trávníček, Ručinský - Majdan, Jurčík, Laš. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Kladno: Cikánek - Bunda, Černošek, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, Gutwald - Šilhavý, Zagrapan, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Dalecký, Machač, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Chomutov - Karlovy Vary 3:5

Chomutovu se nadále nedaří a ve čtyřech zápasech skupiny dosud získal pouze jediný bod. Dnes k jeho porážce přispěl dvěma góly Radim Hruška.

Karlovy Vary využily první vážnější příležitost. Po zmatcích v obraně Chomutova se dostal k puku mezi kruhy Csamangó a střelou zápěstím překonal brankáře Růžičku.

Za půl minuty se dostal do úniku Pohl a byl zastaven za cenu faulu. Nařízené trestné střílení ale nevyužil. O 13 sekund později už branka padla. Po další chybě v obraně Chomutova se řítil ze strany na Růžičku Radim Hruška, ještě stačil nahrát Zuckerovi a ten bekhendem trefil poloprázdnou branku domácích.

Jak rychle se dostaly Karlovy Vary do dvoubrankového vedení, tak rychle o náskok přišly. V 17. minutě vrátil Chomutov do zápasu Malec a o 70 sekund později bylo vyrovnáno, když Kubinčák z pravého kruhu obstřelil karlovarského brankáře.

V polovině duelu hosté opět vedli. Domácí obraně pláchli Pohl se Zaťovičem a ten v čase 30:00 bez problémů uklidil puk do odkryté branky.

Ve třetím dějství měl Chomutov více ze hry, snažil se o vyrovnání, ale jeho převaha byla platonická. V polovině třetiny jeli domácí dokonce tři na jednoho, ale ani z této příležitosti nic nebylo. V 52. minutě přece jen Balej vyrovnal, ale o vítězství hostů rozhodl z ojedinělého protiútoku v 57. minutě Hruška. Pojistku přidal v závěru Vlach.

Jaroslav Beck (Chomutov): "Ve třetí třetině jsme měli na vítězství, měli jsme šance. Přežili jsme nepříznivý vývoj z úvodu. Kousli jsme se, měli jsme lepší pohyb, ale zbytečná chyba nás opět stála vítězství. Museli jsme to honit v power play a přišla zase další prohra. I když nálada teď v týmu není špatná, určitě lepší, než byla před dvěma až třemi týdny, chceme už to vítězství urvat."

Jaromír Kverka st. (Karlovy Vary): "Dnešní utkání mělo na skupinu play out poměrně vysoké tempo. Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý. Od druhé třetiny od stavu 3:2 jsme se snažili hru kontrolovat, nicméně soupeř vyrovnal a nakonec rozhodlo přečíslení dva na jednoho v závěru třetí třetiny. Na to, že opravdu už o nic nehrajeme, chci pochválit kluky za to, jak přistoupili k zápasu."

Branky a nahrávky: 17. Malec (D. Hruška), 18. Kubinčák (Račuk), 52. Balej (O. Kaše, Bartečko) - 5. Csamangó (Tomeček), 5. R. Hruška (Zucker), 30. Zaťovič (Pohl, Buc), 56. R. Hruška (Dlouhý), 59. Roman Vlach. Rozhodčí: Hodek, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:2. Diváci: 1 679.

Chomutov: Martin Růžička - Malec, M. Jass, J. Stehlík, Krstev, Lojek, Bartejs - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - O. Kaše, Kämpf, Šagát - Račuk, Sikora, Kubinčák. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.

Karlovy Vary: Řehoř - Rýgl, Bičánek, Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach - Pohl, Roman Vlach, Zaťovič - Zucker, R. Hruška, Dlouhý - Csamangó, Tomeček, Buc. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.