Potyčka v utkání Hradec Králové vs Sparta.

Potyčka v utkání Hradec Králové vs Sparta. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejisté Hradce skončili opět ve čtvrtfinále, stačilo však méně zápasů

• 2
Hokejisté hradeckého Mountfieldu stín loňského čtvrtfinále nepřekročili a stejně jako loni tam pro ně sezona skončila. Bohužel pro ně i pro fanoušky v nejkratším možném termínu.

Stačilo pouhých šest dnů a vyvrcholení sezony v podobě play-off z Hradce Králové zmizelo. Stejně jako loni, v první sezoně po svém přesunu z Českých Budějovic, totiž Mountfield nepřešel přes čtvrtfinále.

Čtvrtfinále play-off

● Hradec v něm s pražskou Spartou na zápasy prohrál 0:4 a sezona pro něj skončila.
● Sparta vyhrála na svém ledě 3:0 a 5:3, poté v Hradci dvakrát se shodným výsledkem 4:3.
● Hradec v sérii vedl pouze jednou, a to 3:2 ve druhém zápase, ale Sparta skóre otočila a potom už Hradec nikdy do vedení nepustila.
● Sparta v sérii dominovala v přesilovkách, ze šestnácti gólů jich při početní výhodě nastřílela devět, navíc dva přidala v oslabení.
● Hradec měl podobný počet přesilovek, ale dal v nich jen čtyři góly.
● Nejproduktivnějšími hráči Sparty byli útočníci Hlinka, Réwai (oba 5 bodů za1 gól a 4 asistence) a Kumstát 4 (3+1), hned za nimi byl obránce Pilař, který v lednu v Hradci hostoval: 4 (1+3). V týmu Hradce Kudrna 4 (3+1) a Šimánek 3 (2+1).

Zatímco loni v něm Zlínu odolával po šest zápasů, letos Spartu neporazil ani jednou a z play-off se pakoval už po čtyřech utkáních, v nejkratším možném termínu. „Hrajeme proto, abychom bychom byli co nejlepší na konci sezony.

To se nestalo, tak nemůže být dobrá,“ uvedl hradecký kapitán Jiří Šimánek o sezoně po porážce 3:4, která znamenala definitivní vyřazení. Hradečtí byli v obou zápasech na svém ledě kousek od toho, aby Spartu potrápili alespoň do prodloužení, ale ani jednou se jim to nepodařilo.

Přitom v posledním zápase drželi nerozhodný stav 3:3 až do 56. minuty, ale pak sparťan Kumstát proměnil trestné střílení za Jankův faul a Hradec už nedokázal vyrovnat. „Do konce zbývaly ještě čtyři minuty, ale my jsme to bohužel nezvládli,“ přiznává Šimánek.

Přitom pondělní zápas byl z hradeckého pohledu v sérii nejpovedenější. „V průběhu série jsme se zlepšovali. Nakonec se ale malinko větší individuální kvalita Sparty projevila,“ poznamenal hradecký kouč Peter Draisaitl. „Mrzí mě hlavně první zápas, kdybychom tam hráli podobně jako dneska, možná bychom z Prahy přivezli bod a dalo by se s tím dělat o trochu víc.“

Hradec v pondělí stejně jako v předcházejících zápasech doplatil na častá vylučování, která Sparta nemilosrdně trestala. V posledním zápase šla během několika vteřin právě při přesilovkách do vedení 2:0.

„O výsledku utkání zase rozhodl nástup. Vedli jsme 2:0 a v utkání jsme ani jednou neprohrávali,“ uvedl trenér Sparty Josef Jandač. „vyhrát 4:0 na zápasy je super, teď si odpočineme a připravíme na semifinále.“ Odpočívat nyní může i Hradec, ale pro něj sezona skončila.