Havířov senzačně vyhrál, Vítkovice nedaly gól

• 26
Havířov - Třetí tříbodové výhry v sezoně se dočkal beznadějně poslední Havířov. V předehrávce 39. kola hokejové extraligy třetí Vítkovice nezvládly roli jasného favorita a z Havířova odjíždějí s prázdnou. Navíc bez vstřeleného gólu. Hvězdou zápasu byl domácí gólman Michal Mařík. Havířov především jeho zásluhou neinkasoval, a tak k zisku tří bodů stačil jediný gól. Vstřelil ho už ve druhé minutě Martin Čech, když po přihrávce zpoza branky poslal puk mezi betony gólmana Trvaje.Více: Maříka motivovaly televizní kamery

"Chtěli jsme divákům i u televize ukázat, že nejsme zase tak úplně špatní," radoval se střelec jediného gólu Martin Čech.

Vítkovice svého soupeře očividně podcenily a s profesorským hokejem neměly šanci na úspěch.

Havířov mohl ještě v první třetině přidat druhou branku. Ránu Polanského zastavila horní tyčka Trvajovy branky.

Až přestávka pomohla Vítkovicím a ve druhé třetině byly velmi blízko vyrovnání. Skvělý brankář Mařík ale vždy čisté konto uchránil, blýskl se především při Kaděrově velké šanci, kdy reflexivně lapačkou vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti. Při ráně Černoška mu pomohla tyčka.

V té době byl Havířov pod velkým tlakem, Vítkovice měly dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.

V dalších minutách druhé části nedokázal Sršeň využít otevřené hostující obrany , brankář Trvaj držel Vítkovice v boji o body.

"Začali jsme laxně, ale od druhé třetiny už měl náš výkon potřebný pohyb i nasazení. Selhali jsme střelecky," našel důvod porážky vítkovický trenér Svozil.

Ve třetí části se Vítkovice gólu dočkaly, ovšem Krayzelova dorážka ze 42. minuty nebyla správně uznána pro postavení Marka Melenovského v brankovišti. Havířov v dalším průběhu důsledně bránil střední pásmo, navíc Polanský i Křestan se dostali do dvou velkých šancí, ovšem proti proti Trvajovi neuspěli.

"Výborně jsme vykryli střed hřiště a nepouštěli jsme Vítkovice do šancí," pochvaloval si taktiku Radomír Kužílek, kouč domácích.

Hosté neodvrátili nečekanou porážku ani při závěrečné power-play. Výtečného Maříka, který si připsal 38 zákroků, v mezích pravidel nepřekonali.

"Mám velkou radost, že se nám povedlo uhlídat první útok hostů, na který jsme se speciálně připravovali," zářil spokojeností Kužílek.

Havířov - Vítkovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky:
2. Martin Čech (Staněk, Hrbek). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4, navíc V. Čech (Havířov) 10 minut. Bez využití. Diváci: 1824.