Hanzlíkovi defenzivní úkoly vyhovují

Praha - Na ledě si ho moc nevšimnete. Sparťanský hokejový obránce Jan Hanzlík příliš nestřílí, nevyžívá se ve srážení soupeřů, bedlivě plní defenzivní úkoly. V úterý však dal dvaadvacetiletý bek Třinci gól, u dalšího asistoval a přispěl k výhře 3:1. "Bohudík hraju za lajnou kluků z NHL, takže mám spíš defenzivní úkoly," řekl Hanzlík.

Po vstřelení gólu za sparťanským bekem přišel Petr Nedvěd a říkal, že by měl víc vyjíždět dopředu. Avšak útočnou roli ve dvojici plní Karel Pilař.

Hanzlíkovi zřejmě prospívá, když fotbalová Sparta hraje zápas Ligy mistrů. Poprvé v sezoně skóroval v utkání se Znojmem, po němž hokejisté vyráželi na Letnou. "Kluci už mi to v kabině připomínali," řekl Hanzlík. "Škoda, že Sparta nebude hrát v Lize mistrů doma ještě další dva tři zápasy."

Hned ve druhé minutě úterního zápasu se po pasu Nedvěda napřáhl na modré. A Sparta vedla 1:0. Puk za záda vlastního brankáře zřejmě srazil třinecký Martynek. "Dal jsem v sezoně tři góly, ale dva z toho byly vlastňáky," říká s úsměvem.

Chvílemi se zápas proměnil v trápení. "Trenéři nám říkali, ať na fotbal na ledě nemyslíme. Ale hráli jsme nekoncentrovaně. Podržel nás Pepe." Dvacetiletý sparťanský gólman Tomáš Pöpperle, náhradník za zraněného Petra Břízu, lapil 31 střel Třince. "A snad minutu před koncem byla prázdná branka, ale on se otočil a vypíchl puk hokejkou. Myslím, že tu bude několik Zlatých helem," říká Hanzlík.