Brankář Sparty Ján Laco vyráží puk po střele chomutovského útočníka Jakuba Sklenáře | foto: ČTK

Chomutov vyhrál v předehrávce na Spartě a přeskočil ji v tabulce

• 23
Hokejisté Chomutova zvítězili v předehrávce 39. kola extraligy na Spartě 3:2 a v tabulce se posunuli na sedmé místo právě před Pražany. O vítězství Pirátů rozhodl v 51. minutě útočník Roman Chlouba, jenž proměnil trestné střílení.

Sparta - Chomutov 2:3

Chomutov vstoupil do utkání hodně aktivně a vytvářel si i zajímavé příležitosti. A nakonec se i dočkal gólu. Ten první vstřelil v čase 12:29 Koblasa, jenž se po sérii přihrávek ocitl na pravém kruhu v pozici, odkud dokonale vystřelil nad lapačku gólmana Laca (ten je mimochodem ve Spartě na hostování právě z Chomutova). A to nebylo vše: za tři minuty zvýšil náskok hostů Huml, jenž se po dlouhém tlaku domácích prosadil nečekaně, ale zaslouženě: parádním blafákem do bekhendu. Pražany vrátil do hry ve 26. minutě Klimek, jenž dokázal napotřetí propasírovat puk za brankovou čáru po závaru před chomutovskou klecí. Když zkraje třetí vyrovnal Forman na 2:2, vypadalo to, že domácí výsledek otočí. Jenže omyl: Chlouba byl v čase 50:19 faulován a sudí nařídil trestné střílení. To si chomutovský útočník vychutnal: nechal vleže odjet z brány Laca a forhendem v klidu zavěsil. Sparta se na vyrovnání nezmohla, byť hrála dlouho bez brankáře.

Jaroslav Nedvěd (Sparta): „I když jsme minule ztratili body v Boleslavi, tak jsme hráče pochválili za to, že zápas odmakali a dostali dva smolné góly. Na dnešek jsme se připravovali s tím, že nemůžeme nic svalovat na smůlu a zase se dostat do dvoubrankového deficitu. Pak se to těžko otáčí. K první třetině jsme ale přistoupili naprosto laxně a soupeři jsme naším nedůrazem v obranném pásmu darovali dvoubrankové vedení. Pak jsme 40 minut fárali, abychom vyrovnali, což se nám povedlo, ale došlo k individuálnímu selhání. Individuální chybě v klíčovém momentu zápasu. V jasně rozebrané situaci jsme pustili hráče do samostatného nájezdu, faulovali jsme a Chlouba trestné střílení proměnil. Všichni víme, že teď je pro nás každý zápas důležitý, protože cítíme, že se spíše přibližujeme něčemu, čemu nechceme. Začátku zápasu nerozumím.“

Jan Šťastný (Chomutov): „Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, měli jsme výborný pohyb, byli jsme aktivní, dali jsme dvě krásné branky a trošku jsme se uvolnili. Ve druhé třetině byla Sparta jednoznačně lepší, my jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát a Sparta zaslouženě snížila. Stejně jsme nastoupili i do třetí třetiny a myslím si, že klíčové bylo, že jsme zvládli oslabení pět na čtyři, které nás nakoplo. Chtěli jsme pak udeřit z brejku, což se podařilo. Roman Chlouba po faulu udělal (z trestného střílení) parádní blafák a závěr mužstvo odehrálo velice dobře. Nazýváme to velkou pirátskou loupeží v O2 areně.“

Branky a nahrávky: 26. Klimek (Pech), 44. Forman (Pech, Švrček) - 13. Koblasa (Chlouba), 16. Huml (Koblasa, Havel), 51. Chlouba z trest. střílení. Rozhodčí: Šír, Kika - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1. Diváci: 5902.

Sparta: J. Laco - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Ďaloga, Piskáček, Švrček, Nedomlel - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Klimek - Jarůšek, J. Hlinka, Rousek - Pšenička, Černoch, Uher. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.

Chomutov: Š. Lukeš - Flemming, Dietz, Valach, Grman, Slovák, Knot - Vondrka, Huml, Koblasa - Šťovíček, V. Růžička ml., Sklenář - Lauko, Smejkal, Poletín - Havel, Chlouba, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.