Nicolas Werbik a Edgars Kulda (vpravo) slaví gól Zlína. .

Nicolas Werbik a Edgars Kulda (vpravo) slaví gól Zlína. . | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín velebí dalšího Lotyše. Kulda přišel, aby dával góly, říká Hamrlík

• 0
Skvělý start sezony. Hokejisté Zlína porazili doma vicemistra z Třince 4:2. Robertsi Bukartsovi pokazil návrat jeho krajan Edgars Kulda.

Roberts Bukarts je minulostí. Alespoň pro fanoušky hokejistů PSG Berani Zlín. Vyznavači žlutomodrých barev velebí po pátku jiného lotyšského útočníka – Edgarse Kuldu.

Tohle jméno si dobře zapamatujte. Třiadvacetiletý šikula z Rigy, který si musel v létě získat místo v týmu Beranů na testech, pomohl zařídit Beranům gólem a asistencí vítězný vstup do extraligové sezony a svému slavnějšímu krajanovi pokazil comeback do Zlína, kde v předchozích třech letech kraloval týmové produktivitě.

Borec se zkušenostmi ze zámoří naznačil, že může být ve Zlíně rozdílovým hráčem a důstojným nástupcem Bukartse. Už v přípravě se blýskl šesti zásahy a na svoje střelecké manévry navázal při svém extraligovém debutu, když z ostrého úhlu zamířil přesně do protilehlého růžku.

„Povedlo se mu vstřelit branku z první střely, což ho uklidnilo. Potřebujeme takového hráče, na něhož se můžeme spolehnout,“ řekl druhý trenér Zlína Martin Hamrlík na adresu lotyšské posily.

„Kulda přišel, aby dával góly. Potřebujeme hráče, na něhož se můžeme spolehnout.“

Martin Hamrlík, asistent kouče Zlína

Kulda měl také lví podíl na vítězném gólu Hermana, který zvyšoval v 33. minutě na 3:0. V přesilovce mu předložil puk před prázdnou klec.

Zlín na ledě dlouho nečekaně dominoval, nakonec se ale musel třást o první vítězství sezony až do času 59:52, kdy odpor favorita definitivně zlomil žabkou do opuštěné klece Kubiš.

Brankář Sedláček, který chytal za Zlín extraligu po pěti letech, přišel o čisté konto ve třetí části, v níž Třinec vměstnal dva góly do rozmezí 83 vteřin.

„Spokojení můžeme být jen se třetí třetinou, ale na dvacet minut se nedá vyhrát,“ uznal zklamaný asistent hostujícího kouče Marek Zadina. To ve Zlíně panovala spokojenost. I bez zraněné dvojice útočníků elitní lajny Honejska s Okálem přemohl nadupaného soupeře.

„Z naší strany to byl podařený zápas. Dvě třetiny jsme hráli podle plánu, výkon podpořil výborný Sedláček,“ zmínil Hamrlík brankáře, který zažil vítězný návrat do Zlína.

Kašíkův nástupce vytáhl klíčový zákrok v 56. minutě, kdy se bleskově přesunul proti střele Viedenského. O druhou výhru sezony se Berani pokusí v neděli na stadionu Litvínova.