Osobní souboje byly hlavním tématem druhé třetiny

Osobní souboje byly hlavním tématem druhé třetiny | foto: Renaé Volfík, ČTK

Druhá třetina na Spartě: Krev, bitky a emoce. Ručinský: Nehrajeme šachy

• 38
Zlomený nos, sešitý ret, šestadvacet vyloučení... Zápas na Spartě, po němž se radovala Plzeň z výhry v prodloužení, se zvrhl v pořádnou divočinu. Hlavně ve druhé třetině, z níž se v plném počtu neodehrály úhrnem ani čtyři minuty. "To je zkrátka hokej. Nehrajeme přece šachy," pokrčil rameny Martin Ručinský, jenž musel po krosčeku O'Briena na šití.

Přes sedm tisíc diváků na tribunách promrzlé holešovické haly si přišlo na své. Vidělo devět gólů, rychlý hokej plný zvratů... Ale taky 12 sparťanských a 14 plzeňských vyloučení. "Bylo to velice dobré utkání. Vyhecované a se vším všudy," komentoval duel asistent domácího trenéra Miloš Holaň.

Emoce cloumaly publikem i hokejisty zejména ve druhé třetině. Za tempo, jakým přidával nové a nové položky do kolonky trestů, by si zapisovatel zasloužil zvláštní prémii.

ON-line

Utkání jsme sledovali v minutové reportáži

"Je pravda, že potyček bylo chvílemi dost a dost. Zápas kvůli tomu neměl ve druhé třetině normální tempo," mínil autor vítězné branky Tomáš Vlasák. "Sparta potřebuje body, takže to bylo dost vyhecované," dodal plzeňský útočník.

V úvodních minutách se poprali Hromas s hostujícím Hanzlíkem, chvíli po nich je napodobili Netík s Hvilou. Nejvíc zlé krve však nadělal zákrok, jímž O'Brien sestřelil u mantinelu domácího čahouna Langhammera - ten paradoxně přečkal tvrdý atak ve zdraví, ale jeden z dalších střetů odnesl zlomeným nosem.

"Ten druhý zákrok na Lanýže už byl dost za hranicí," myslím, že tam byl loket," mínil Ručinský. Ten se ve druhé části zapletl s O'Brienem. Od kanadského obránce si v potyčce vysloužil krosček do obličeje.

"Po odpískání do mě vrazil, dal mi loket. Tak jsem mu to vrátil a on mě najednou trefil hokejkou do rtu. Sešili mi to, nic zásadního to není," říkal po zápase Ručinský. Ten se hned po návratu na led pomstil gólem na 3:1, jímž zkompletoval hattrick.

Dvířka od trestné lavice se však otevírala i nadále a profitovala z toho především Plzeň. "Nevím, čím to je, poslední zápasy nějak neumíme hrát oslabení," připustil Ručinský. Sparta dostala tři góly už v pátek při přesilovkách domácích Budějovic, třikrát se v početní výhodě radovali i v neděli Plzeňští.

Těm pomohlo uklidnění ve druhé přestávce. "Museli jsme trochu srazit emoce, protože věčné vylučování nás hodně brzdilo," upozorňoval Vlasák. "Trenéři nám to ve druhé pauze připomínali. A do třetí třetiny to pomohlo, zápas se nám povedlo otočit. Teď jen neusnout na vavřínech a poctivě makat dál..."