Třinecký David Cienciala zdraví po utkání fanoušky Pardubic. | foto: ČTK

Po výměně si útočník Cienciala musí na první výhru v dresu Třince počkat

• 0
David Cienciala ve druhém třineckém útoku a Richard Pánik v prvním pardubickém. Takto oba hokejisté po páteční výměně mezi oběma kluby naskočili do včerejšího vzájemného souboje.

Třinečtí ve 38. kole extraligy prohráli 3:5, když ve druhé třetině nevyužili 81 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem. Jenže už v 10. minutě prohrávali 0:3 a ztrátu dotahovali marně. „Jsem ale rád, že jsme se pak zvedli a pracovali až do konce zápasu,“ uvedl třinecký trenér Zdeněk Moták.

Cienciala si za Třinec zahrál po necelých pěti letech. „O výměně jsem se dozvěděl ve čtvrtek, moc jsem to nečekal. Za měsíc ale máme termín porodu druhého dítěte, takže obě děti budou rodilí Třinečáci, což je super,“ usmál se David Cienciala, který hrál ještě bez jmenovky na drese.

Druhá z pátečních posil, kanadský centr Adam Helewka, který přišel z finské Lappeenranty, se zatím do hry nedostal. Zřejmě se představí v úterý, kdy Oceláři od 17.00 hostí Brno.