Brácha se mi bude smát, tvrdil Erat

Znojmo - Kdyby proměnil poslední minutě utkání trestné střílení, mohl být hrdinou. Místo toho na něj čekaly posměšné narážky od bratra Martina, hrajícího v zámořské NHL v dresu Nashvillu. "Určitě už to ví. Myslím, že už mám od něj v mobilu esemesku, že jsem dřevák," pousmál se hned po sobotním utkání znojemský útočník Roman Erat.

Jinak mu ale do smíchu nebylo, protože jeho tým doma podlehl Liberci 2:3. Trestné střílení jste jel v čase 59:12.

Takovou chvilku před koncem, to je asi hodně složitá situace, že?
Je, to je. Věřil jsem si, ale chytl mi to. Jenže my jsme si utkání prohráli už ve druhé třetině.

Co se vlastně stalo?  V první třetině jste hráli dobře a vedli 2:0.
Nevím. K ničemu jsme je do té doby nepustili a měli zápas pod kontrolou. Jenže pak jsme u prvního gólu špatně vystřídali.

A pak...
Nedovedu si vysvětlit, proč jsme takhle vypnuli. Druhou třetinou jsme si to prohráli. Pak jsme už hráli dobře, honili jsme to, ale nepovedlo se to.

Je cítit, že na hru týmu mají vliv zranění hráčů?  Proti Liberci chyběl třeba kapitán Pucher, Selingr...
Určitě nám kluci chyběli, ale měli jsme zápas po takovém začátku zvládnout. Porážka je hodně nepříjemná, protože jsme se chtěli dotáhnout na týmy před námi, je to škoda.

Nyní jste desátí. Cítíte se pod tlakem týmů pod vámi?
Teď se na nás dotáhly. Je to vyrovnané, ale do konce sezony je ještě dlouho. Zatím to moc neřešíme.