Barta měl před pardubickými fanoušky trému

Pardubice - Takhle si návrat do Pardubic asi nepředstavoval. Hokejový gólman Libor Barta, jenž před týdnem posílil tápající Plzeň, se poprvé představil pardubickým fanouškům. Rozhodně nezklamal, předvedl několik výtečných zákroků. Přesto to nestačilo a psychicky rozložená Plzeň prohrála 0:5. "Tým je opravdu na dně," přiznal po utkání ostřílený brankář. "Chybí klid při zakončení, nic se nedaří."

V úvodu utkání to na ledě nevypadalo, že hraje čtvrtý tým tabulky s posledním. Aktivnější sice byli domácí hokejisté, brankář Barta měl na kontě osmnáct zásahů, ale kapituloval jen jednou. V sedmnácté minutě jej prostřelil Petr Sýkora.

Na ledě to hodně jiskřilo, domácí hokejista Janecký si vysloužil trest do konce utkání, po jeho skončení mu sudí Kolísek dokonce odebral registrační průkaz. Zápas se rozhodl na začátku třetí třetiny, dva góly Lubiny v 52. a 54. minutě Plzeň definitivně zlomily.

A jak utkání komentují?

Libor Barta, brankář Plzně:
Největším problémem plzeňského celku je špatná psychika. To se projevuje na špatné koncovce, útočníkům chybí klid při zakončení. Dnes jsem měl před zápasem trému, poznal jsem, že není jednoduché se vrátit v jiném dresu na domácí led. To, že já jsem znal hráče Pardubic a naopak oni mne, byla spíš jejich výhoda. Sice jsem je znal a tušil co který z nich udělá, ale při každé situace to je jiné.

Jaroslav Liška, trenér Plzně: Utkání jsme nezačali špatně. Až do začátku třetí třetiny jsme byli domácímu celku rovnocenným soupeřem. Nezvládli jsme závěry první a druhé třetiny, kdy jsme dvakrát inkasovali.Dnešní extraligový duel rozhodl třetí gól v naší síti, který jsme dostali na začátku třetí třetiny.

Petr Hemský, trenér Pardubic: První dvě třetiny dnešního extraligového utkání nebyly z našeho pohledu ideální, ale ve třetí části šel náš výkon rapidně vzhůru. Důležité pro nás je, že jsme získali další tři body.