Za Hämeenlinnu bodovali dva Češi

Triumf celku Jyväskylä na ledě Hämeenlinny znamenal bodový úspěch i pro dva české útočníky. Vladimír Vůjtek a Tomáš Kucharčík se ale ze společné asistence příliš neradovali, protože to byl zároveň jediný gól jejich týmu, jenž nakonec prohrál 1:4.

Hosté si v úvodních dvou třetinách vypracovali tříbrankový náskok, jejich soupeř snížil v 49. minutě Teemu Aaltem. Poslední slovo však mělo při power play domácích opět mužstvo z Jyväskylä.

Výsledek - 44. kolo: Hämeenlinna - Jyväskylä 1:4 (za domácí Vůjtek 0+1, Kucharčík (0+1).

ŠVÉDSKO

Jediný gól stačil hokejistům Timry k vítězství nad Malmö v dnešním zápasu 36. kola švédské ligy. Puk za záda soupeřova brankáře dostal pouze Kent Manderville v třicáté minutě.
Výsledky - 36. kolo: Brynäs - Djurgaarden 3:4, Timra - Malmö 1:0.

ŠVÝCARSKO

Útočník Jaroslav Hlinka pomohl ve švýcarské lize hokejistům Klotenu k výhře 4:2 nad týmem Rapperswil/Jona. A jeho podíl na úspěchu domácího mužstva nebyl
malý - český reprezentant vstřelil na počátku druhé třetiny vítězný gól a čtyři minuty před koncem zápasu přihrál Patricku Bärtschimu na uklidňující čtvrtou branku.

Výsledky: 22. kolo: Bern - Ambri/Piotta 5:2. 38. kolo: Basilej - Lausanne 4:2, Fribourg - Curych 4:1,
Ženeva - Langnau 5:2, Kloten - Rapperswil/Jona 4:2 (za domácí
Hlinka 1+1), Zug - Davos 3:3 po prodl.

NĚMECKO

Hokejisté Norimberku porazili v 38. kole německé ligy Mannheim 2:1 po samostatných nájezdech. V nich byl jako první úspěšný český útočník Petr Fical. Rozhodující trefu si však v další sérii připsal jeho spoluhráč Thomas Greilinger.

Výsledky - 38. kolo: Kolín n. R. - Freiburg 6:3 (za hosty Zelenka 0+1), Frankfurt n. M. - Augsburg 5:3, Hannover - Düsseldorf 3:2, Krefeld - Eisbären Berlín 0:1, Ingolstadt - Kassel 2:1, Norimberk - Mannheim 2:1 po sam. nájezdech, Iserlohn - Hamburk 0:2.

SLOVENSKO

Hokejisté Trenčína, vedoucího celku tabulky slovenské extraligy, se v zápasu s
Liptovským Mikulášem museli spokojit jen s bodem za remízu 1:1. Stejným výsledkem skončil i duel čtvrtých Košic s pátou Žilinou.

Trenčín s Liptovským Mikulášem prohrával a bod pro něj vybojoval český obránce František Bombic, který v druhé třetině vyrovnal.

Výsledky - 40. kolo:
ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
22. Turan, 24. Gajdoš, 28. Tomas, 52. Filip, 60. Pohorelec - 25. Hartmann, 32. M. Ivičič, 60. Komárek. Rozhodčí: Čaprnka - Gašparík, S. Novák. Vyloučení: 1:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1420.

HKm Nitra - MHC Martin 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
43. Nemec, 56. Ľ. Kolník - 58. S. Hudec. Rozhodčí: Lauff - Halecký, Miľovčík. Vyloučení: 9:5, navíc G. Saliji - Čacho oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3583.

Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
24. Bombic - 6. Plch. Rozhodčí: J. Konc - Müllner, M. Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4496.

MsHK Žilina - HC Košice 1:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
38. Kolba - 54. Vorobel. Rozhodčí: D. Konc - Valach, Krpelec. Vyloučení: 3:4, navíc Kazda (Žilina) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1649.