Vůjtek byl u tří gólů Hämeenlinny

Helsinky - Až v druhém prodloužení, celkově po 94 minutách hry, pokořili hokejisté Lahti svého soupeře z Turku 5:4 a srovnali stav čtvrtfinálové série finské ligy na 1:1. Hämeenlinna vede už 2:0 na zápasy, neboť vyhrála v Tampere nad Ilvesem 6:1 a na ledě o sobě dali vědět všichni čtyři Češi. Nejaktivnější byl Vladimír Vůjtek, autor jedné branky a dvou asistencí. Do střelecké listiny se zapsali také Tomáš Kucharčík, Zdeněk Nedvěd i Vladimír Sičák, takže čtyři ze šesti gólů hostů měly český rukopis.
Hokejisté Frölundy vstoupili do semifinálové série švédské ligy výhrou 4:3 v prodloužení nad týmem MoDo. Vítěznou branku vstřelil v 69. minutě Carnbäck, který tak dovršil hattrick. Na první gól hostů přihrál slovenský útočník Miroslav Hlinka.

V duelu mezi týmem HV 71 a Färjestadem se na rozhodující trefu čekalo ještě mnohem déle, až do 99. minuty. Díky Arturssonovi nakonec hosté zvítězili 2:1.  K postupu do finále švédské ligy je třeba tří výher.

Hokejisté berlínského celku Eisbären dokonale otočili první zápas čtvrtfinálové série německé ligy v Mannheimu. Ještě čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny
totiž prohrávali 1:2, pak ale vyrovnal Fortier a v prodloužení zajistil hostům vítězství Larouche.

Venku vyhrály i další tři týmy, byť Kolín a Augsburg až po samostatných nájezdech. Na první branku Augsburgu přihrál český obránce Jakub Ficenec běloruskému útočníku Vasiliji Pankovovi, kterého IIHF nepotrestala za užití norandrosteronu na
olympijských hrách v Salt Lake City zákazem startu.  K postupu do ligového semifinále je zapotřebí tří výher.

Výsledky

Finsko, čtvrtfinále - druhé zápasy
Blues Espoo - Tappara Tampere 2:5 (Vykoukal 1+0, Čaloun 1+0 - Meluzín 1+0), stav série 0:2; Ilves Tampere - Hämeenlinna 1:6 (za hosty Vůjtek 1+2, Kucharčík 1+1, Nedvěd 1+1, Sičák 1+0), stav série 0:2; Kärpät Oulu - Jokerit Helsinky 5:3, stav série 1:1; Pelicans Lahti - TPS Turku 5:4 v druhém prodloužení, stav série 1:1.

Švédsko, semifinále - první zápasy
HV 71 - Färjestad 1:2 v prodloužení, Frölunda - MoDo 4:3 v prodloužení.

Německo, čtvrtfinále - první zápasy
Norimberk - Kassel 0:4, Mannheim - Eisbären Berlín 2:3 v prodl., Mnichov - Augsburg 5:6 po sam. nájezdech (za hosty Ficenec 0+1), Krefeld - Kolín nad Rýnem 1:2 po sam. nájezdech.
O udržení, první zápas:  Berlín Capitals - Schwenningen 0:5.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.