Vítkovičtí hokejisté se radují z gólu - ilustrační foto

Vítkovičtí hokejisté se radují z gólu - ilustrační foto | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Výhra nám zvedne sebevědomí, věří mladý vítkovický střelec Zdráhal

• 1
Je mu teprve devatenáct let, ale v sobotním utkání 2. kola Champions Hockey League už bude Patrik Zdráhal oblékat speciální dres pro nejlepšího střelce svého týmu. Na čtvrteční výhře Vítkovic 5:1 nad německým mistrem z Ingolstadtu se totiž podílel dvěma brankami, připsal si i jednu asistenci.

„Hráli jsme dobře. Pro náš vstup do Ligy mistrů je to jen dobře, porazit takový tým je určitě dobré pro naše sebevědomí,“ pochvaloval si mladý útočník před sobotním duelem, ve kterém přivítají Vítkovice v ostravské ČEZ Aréně od 17 hodin švýcarský EV Zug.

Už vám kapitán Jiří Burger dal dres pro nejlepšího střelce týmu, v němž ve čtvrtek nastoupil on?
Jasně, už mi dával helmu. Chtěl se toho zbavit, takže to v sobotu budu mít zřejmě já.

V utkání s Ingolstadtem jste se gólově prosadili až ve druhé třetině. Spoustu šancí jste přitom měli už v té první. Byli jste nervózní?
V poslední době se nám moc nedaří v koncovce a je pravda, že bychom takové velké šance měli proměňovat. V první třetině jsme měli patnáct střel. Z toho musí být alespoň tři góly. Ale zaplaťpánbůh nám to tam nakonec napadalo.

Soupeře jste přehráli. Čekali jste, že byste mohli takhle suverénně zvítězit?
Nečekali jsme to, to je jasné. A hlavně o tolik gólů. Měli jsme šance, ty jsme nakonec dokázali proměnit a je dobře, že jsme do téhle soutěže vstoupili výhrou.