Miloš Říha na střídačce Atlantu Mytišči

Miloš Říha na střídačce Atlantu Mytišči | foto: Profimedia.cz

Trenér Říha je v Rusku blízko triumfu, povede Atlant ve finále KHL

• 1
Hokejisté Atlantu Mytišči pod vedením českého trenéra Miloše Říhy postoupili do finále KHL. V šestém semifinále deklasovali i díky gólu a asistenci útočníka Jana Marka výsledkem 8:2 Jaroslavl a sérii vyhráli 4:2 na zápasy.

Říha se tak může stát ve třetím ročníku KHL prvním českým trenérem, jenž získá Gagarinův pohár pro vítěze play-off. Finálový soupeř týmu z Mytišči vzejde ze semifinále mezi Ufou a Magnitogorskem, v němž vede Ufa 3:2 na zápasy.

Svěřenci kouče Vladimíra Vůjtka z Jaroslavle odvrátili v předchozím duelu hrozbu vyřazení díky vyrovnávací trefě pět sekund před koncem třetí třetiny a pak v prodloužení. Lépe začali i tentokrát na ledě Atlantu. Už ve třetí minutě se trefil Andrej Subbotin. Domácí však už za půl minuty díky Dmitriji Upperovi vyrovnali a třemi góly ve druhém dějství šli do trháku.

Druhou branku Atlantu zaznamenal ve 24. minutě v přesilovce mistr světa Marek, na další trefu Sergeje Mozjakina nahrál Jan Bulis. Třetí člen české útočné trojice Zbyněk Irgl nebodoval.

Lokomotiv se ještě na začátku třetího dějství po snížení Alexandra Galimova přiblížil domácím na rozdíl dvou gólů, Říhovi svěřenci si však dalšími čtyřmi trefami postup pohlídali. Dva týdny před svými čtyřicátými narozeninami se blýskl hattrickem Oleg Petrov.