Matěj Stránský v reprezentačním dresu - ilustrační foto.

Matěj Stránský v reprezentačním dresu - ilustrační foto. | foto: Český hokej / Jan Beneš

Stránský i gólman Kovář se nervují ve Švýcarsku. Salák ve Švédsku sestoupil

• 0
Dramata ve čtvrtfinále play off švýcarské ligy v sobotu ochutnali i čeští hokejisté. A Matěj Stránský pomohl hokejistům Davosu k famóznímu obratu na ledě Rapperswilu, díky kterému jeho tým odvrátil vyřazení. Ve Švédsku neodvrátil sestup Djurgaardenu z elitní soutěže brankář Alexander Salák. Souboj o udržení ovládla Timra, které vydatně pomohl produktivní Robin Hanzl.

Domácí vedli 2:0 do konce 18. minuty, kdy Stránský při vyloučení Romana Červenky využil přesilovku a snížil.

Osmatřicetiletý Andreas Ambühl pak v čase 18:36 vyrovnal a obrat dokonal v druhém prodloužení Kristián Pospíšil. Slovenský útočník ukončil zápas v 84. minutě. Davos snížil na 2:3 na utkání.

Brankář Jakub Kovář vychytal Curychu vítězství 3:1 v Bielu a jeho tým si vynutil rozhodující sedmý zápas. Český gólman kryl 35 střel.

Do semifinále postoupil Fribourg-Gottéron po výhře nad Lausanne 5:4 v prodloužení a vítězství v sérii 4:1. Klubová sezona tak skončila pro Jiřího Sekáče, který si v sobotu připsal jednu asistenci. S šesti body za čtyři góly a dvě přihrávky je nejproduktivnějším Čechem v play off a pátý celkově.

Čtvrtfinále play off švýcarské ligy

5. zápasy:
Fribourg-Gottéron - Lausanne 5:4 v prodl., konečný stav série 4:1

Rapperswil - Davos 2:3 v druhém prodl. (za hosty M. Stránský 1+0), stav série 3:2

6. zápas:
Biel - Curych 1:3, stav série 3:3

Salák sestup neodvrátil, Hanzl při chuti

Brankář Alexander Salák nezabránil sestupu Djurgaardenu ze švédské hokejové ligy. Stockholmský tým, kam bývalý český reprezentant přišel koncem ledna po odchodu ze Sparty, prohrál v sérii o udržení s Timrou jasně 0:4 na zápasy. Djurgaarden, který je s 16 tituly rekordmanem švédské ligy, spadl do druhé nejvyšší soutěže po osmi letech.

V sobotu Djurgaarden prohrál na ledě Timry 1:3, Salák tentokrát nechytal. V sérii zasáhl do dvou utkání. Domácím pomohl k rozhodujícímu vítězství dvěma góly a asistencí Robin Hanzl. Ve čtyřech zápasech o udržení český útočník nasbíral čtyři branky a pět přihrávek.