Jakub Štěpánek inkasoval v duelu s Omskem pětkrát.

Jakub Štěpánek inkasoval v duelu s Omskem pětkrát. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Straka se opět trefil v dresu Kazaně, Pojkar ze Skalice dal čtyři góly

• 1
Český útočník Josef Straka pomohl gólem k jasné výhře Kazaně na ledě Čeljabinsku 6:2. V souboji Omsku s Petrohradem se blýskl dvěma finálními přihrávkami Roman Červenka a podepsal se tak pod výhru Avangardu 5:3.

Straka zvýšil v 28. minutě na 3:0 pro hosty a zaznamenal tím vítěznou trefu. Pro hokejistu, jenž za necelý týden oslaví 34. narozeniny, to byla čtvrtá branka za poslední tři zápasy v novém týmu, kam přišel v polovině ledna z Čerepovce.

Kazaň s jeho přispěním vyhrála po nepříliš povedené domácí sérii čtyř zápasů potřetí za sebou venku. Navíc v hale mužstva, které je společně s Petrohradem (shodně 98 bodů) vůbec nejlepším v dosavadním průběhu soutěže a mělo na kontě sérii pěti vítězství.

Petrohrad s Jakubem Štěpánkem v brance také klopýtl, když nestačil na Omsk. Jeden z nejlepších kanonýrů ligy Červenka se sice nezapsal do střelecké listiny, dvakrát však asistoval při trefách Pěrežogina a Popova. Porážku hostujícího týmu vedeného koučem Milošem Říhou neodvrátil ani Petr Průcha, který si připsal nahrávku.

Asistenci zaznamenal také Tomáš Rolinek při těsném vítězství Magnitogorsku nad Dinamem Riga 3:2.

Výsledky:

Omsk - Petrohrad 5:3 (Červenka 0+2 - Průcha 0+1)
Barys Astana - Nižněkamsk 7:4
Chanty Mansijsk - Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájezdech
Čeljabinsk - Kazaň 2:6 (za hosty Straka 1+0)
Jekatěrinburg - Ufa 6:2
Magnitogorsk - Dinamo Riga 3:2 (za domácí Rolinek 0+1)

Slovensko

Mimořádným střeleckým představením se v nedělním utkání 46. kola slovenské hokejové extraligy blýskl v dresu Skalice český obránce David Pojkar. K vysoké výhře 8:2 nad Martinem přispěl hned čtyřmi góly, navrch přidal jednu asistenci.

Třicetiletý Pojkar zamířil do předního slovenského klubu koncem ledna na hostování do konce sezony z Litvínova. Zatímco v dresu Severočechů skóroval ve 37 utkáních v této sezoně extraligy pouze dvakrát, dnes výrazně přispěl k tomu, že gólman soupeře Marek Šimko odešel z branky už v 15. minutě.

Pojkar načal svůj velký večer asistencí, mezi 8. a 14. minutou stihl hattrick. Čtvrtou trefu přidal ve 49. minutě, kdy zvýšil na 6:2. Všechny branky přitom nastřílel v přesilových hrách.

Vidět byli i další Češi v dresu domácích - útočník Jan Hruška dal gól a na další dva přihrál, Petr Obdržálek zaznamenal čtyři finální nahrávky.

Výsledky:

Nitra - Košice 2:1
Skalica - Martin 8:2 (Pojkar 4+1, Hruška 1+2, Obdržálek 0+4 - Škoda 0+1) Slovan Bratislava - Poprad 3:4 v prodl. (za hosty Svačina 0+1)

Znojmo - Vídeň 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 46. Bartoš (Hájek, Komínek), 54. Pláněk (Štach, Komínek) - 17. Insana, 29. Rodman, 35. Ferland, 45. Nageler.
Jesenice - Štýrský Hradec 4:3.