Slovan a Košice jsou krok od semifinále

Praha - Hokejisté Slovanu Bratislava a Košic jsou blízko postupu do semifinále. Ve svých čtvrtfinálových sériích zvládli úspěšně i třetí zápas, tentokrát na hřištích soupeře. Český hokejový obránce Pavel Skrbek přihrál na jeden gól Luely, ale jeho tým ve švédské nejvyšší soutěži podlehl.

Slovensko
B r a t i s l a v a  - Mistrovský Slovan vyhrál 2:1 v Žilině, když vítěznou trefu zaznamenal v první třetině bývalý znojemský útočník Marek Uram. Košice zvítězily 5:3 v Popradu.

Čtvrtfinále, 3. zápasy:
Poprad - Košice 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
38. Segľa, 52. Buc, 58. Jabrocký - 22. Kmiť, 36. Weissmann, 36. Bartoš, 47. Faith, 60. Miklík. Stav série: 0:3.

Žilina - Slovan Bratislava 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
26. Tvrdoň - 7. Kuľha, 20. Uram. Stav série: 0:3.

Švédsko
S t o c k h o l m - Pavel Skrbek přihrál v utkání 53. kola švédské ligy na jediný gól Luley, která prohrála 1:3 doma s Djurgaardenem. Po porážce je tak Lulea dvě kola před koncem základní části blízko účasti v baráži o udržení v soutěži, kam míří i poslední Brynäs.

Výsledky 53. kola:
HV 71 - Södertälje 2:4, Linköping - Skelleftea 3:2 v prodl., Lulea - Djurgaarden 1:3 (za domácí Skrbek 0+1).

Švýcarsko
B e r n - Hokejisté Davosu prohráli ve čtvrtfinále play-off švýcarské ligy i třetí zápas s Zugem a už jen jedna porážka je dělí od vyřazení.

Úřadující mistři sice díky brance českého útočníka Josefa Marhy v třetí třetině vybojovali prodloužení, v jeho třetí minutě se však prosadil domácí Dale McTavish, který stanovil konečné skóre 3:2 a vedení v sérii 3:0 pro Zug.

Stejně jako v předchozím utkání se v prvním kole play out trefil v dresu Basileje útočník Radek Duda. Jeho tým však dnes podlehl 3:4 v prodloužení na ledě Lugana a v sérii prohrává 1:2 na zápasy.

Čtvrtfinále play-off, 3. zápasy:
Bern - Fribourg 5:1, stav série 2:1, Ženeva - Rapperswil-Jona 6:0, stav série 2:1, Kloten - Curych 4:5, stav série 0:3, Zug - Davos 3:2 v prodl. (za hosty Marha 1+0), stav série 3:0.
1. kolo play-out, 3. zápasy:
Lugano - Basilej 4:3 v prodl. (za hosty Duda 1+0), stav série 2:1, Langnau - Ambri/Piotta 8:3, stav série 2:1.