Salfický debaklu CSKA nezabránil

Moskva - Osm gólů inkasoval CSKA Moskva v jedenadvacátém kole ruské ligy na ledě Magnitogorsku. Z toho čtyři pustil do branky český gólman Dušan Salfický. Po čtvrtém přepustil místo v brance náhradníku Michajlovskému. CSKA se po třech ligových výhrách za sebou musel smířit s krutou porážkou.

Útočné duo Pavel Patera, Tomáš Vlasák se v rozmezí čtyř minut závěrečné třetiny postaralo o výhru Omsku 4:2 v Novokuzněcku.

První jmenovaný dal po přihrávce svého krajana vítězný gól, za chvíli si role vyměnili. Významnou roli na úspěchu Novosibirsku nad Voskresenskem měl obránce Miloslav Gureň - na konci druhé minuty prodloužení za stavu 2:2 přihrál na rozhodující branku
Subbotinovi.

Výsledky - 21. kolo:
Novokuzněck - Omsk 2:4 (Marušák 0+1 - Patera 1+1, Vlasák 1+1), Novosibirsk - Voskresensk 3:2 v prodl. (za domácí Gureň 0+1), Ufa - Čerepovec 3:1, Magnitogorsk - CSKA Moskva 8:2, Togliatti - Petrohrad 3:2, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 0:3, Dynamo Moskva - Chabarovsk 3:2.

SLOVENSKO
V 19. kole slovenské hokejové extraligy se dočkal nováček soutěže z Nitry prvního vítězství v sezoně na cizím ledě. Hosté v Popradu vedli v průběhu celého
zápasu a nakonec vyhráli 5:2.

Vedoucí Trenčín hrál se Zvolenem dvě třetiny bez gólů, ale ve třetí potvrdil úlohu favorita a třemi góly rozhodl. V zápase Skalice s Martinem otevřel skóre český legionář Zbyněk Mařák a dal povel ke střeleckému koncertu svého týmu. Účet domácích pak i uzavřel a Skalice zvítězila 7:1.  Zápas Slovanu Bratislava s Košicemi se hraje v sobotu 1. listopadu.

Poprad - Nitra 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
35. R. Tomas, 48. Palovčík - 12. a 56. Poljaček, 30. a 41. Kmeč, 49. T. Chrenko. Rozhodčí: Lauff - P. Grečko, M. Grečko. Vyloučení: 7:7, navíc Skokan (trenér Popradu) do konce zápasu. Využití: 1:4. Diváci: 1460.

Skalica - Martin 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
12. a 43. Mařák, 16. J. Sýkora, 26. R. Hartmann, 29. Grill, 36. Kocák, 37. J. Mrena - 49. Kotlárik. Rozhodčí: Lokšík - Bulko, Müllner. Vyloučení: 2:4, navíc Česnek (Martin) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2800.

Trenčín - Zvolen 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
50. Kukumberg, 54. Lezo, 58. Fabuš - 42. Klepáč. Rozhodčí: J. Konc - Mášik, M. Novák. Vyloučení: 4:2, navíc Bombic a Kukumberg oba 10 min. - Križan 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6150 (vyprodáno).

Liptovský Mikuláš - Žilina 3:3 po prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
10. Fatyka, 38. Pleva, 47. Bača - 5. Plch, 6. Voskár, 28. Gálik. Rozhodčí: Ország - Milovčík, Halecký. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2250.

FINSKO
V každém ze čtvrtečních pěti zápasů finské hokejové ligy se do statistik zapsali čeští hráči. Nejdůležitějšími body přispěl v jednom ze svých posledních utkání v dresu Lahti obránce Martin Čech. Nejprve připravil vyrovnávací branku na 3:3 a potom gólem dokonal obrat v domácím zápase proti Kärpätu Oulu.

V sobotu má Čech hrát ve Finsku naposledy před avizovaným odchodem do ruského Magnitogorsku.

Režii zápasu mezi Lappeenrantou a Ilvesem Tampere drželo české útočné duo Vladimír Machulda, Petr Šachl. Podělili se o oba góly SaiPy a zařídili domácí výhru 2:1.

Blues Espoo - Jyväskylä 3:1 (za domácí Čaloun 0+1), Pelicans Lahti - Kärpät Oulu 4:3 (za domácí Čech 1+1), SaiPa Lappeenranta - Ilves Tampere 2:1 (za domácí Machulda 1+0, Šachl 1+0), Tappara Tampere - IFK Helsinky 7:2 (za hosty Vopat 1+0, Špaňhel 0+1), Ässät Pori - Hämeenlinna 4:2 (za hosty Kucharčík 1+0).

ŠVÉDSKO
Český hokejový útočník Kamil Brabenec asistoval u vítězné branky Luley v utkání švédské ligy na ledě Timry a předtím ještě připravil druhý gól. Za domácí sice
Jan Němeček dokázal ještě snížit na 2:3, ale pak už se skóre neměnilo. Radek Hamr z Färjestadu dal jeden z pěti gólů do sítě MoDo Hockey při vítězství 5:2.

Výsledky - 15. kolo:
Timra - Lulea 2:3 (Němeček 1+0 - Brabenec 0+2), HV 71 - Leksand 5:3, Djurgaarden - Brynäs 5:3, Södertälje - Linköping  2:1, Färjestad - MoDo Hockey 5:3 (za domácí Hamr 1+0), Frölunda - Malmö 4:0.