Momentka z utkání Pardubice (bílá) - HV 71 Jönköping.

Momentka z utkání Pardubice (bílá) - HV 71 Jönköping. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubice obstály a velké finále European Hockey Trophy je skoro jisté

• 5
Hokejový víkend za šest bodů. A k tomu porazit obrozenou Kometu 5:4, ba co víc, zdolat současného mistra finské SM-Liigy IFK Helsinky v poměru 2:1. Výborný počin pardubických hokejistů vedených koučem Pavlem Hynkem.

A to všechno navíc v době, kdy Východočeši ukázali nejen svou sílu v závěru přípravy, ale navíc se výrazně přiblížili postupu na finálový turnaj European Trophy, který se v prosinci odehraje v rakouském Salcburku.

"V neděli jsme obstáli jako mužstvo, v dobrém nasazení hrály všechny čtyři lajny. Cítil jsem z nás opravdu týmový výkon," chválil výkon svých svěřenců kouč hokejistů Pardubic Pavel Hynek.

Sobotní zápas rozsekl v závěru vítěznou ranou Martin Bartek dvě minuty před koncem, ale Hynek měl i přesto k tempu zápasu výhrady. "Utkání s Brnem nebylo dobré, nemělo vysokou úroveň, měřítko snesla jen druhá třetina," zhodnotil kriticky duel s Kometou.

To s IFK Helsinky si domácí počínali ještě lépe. Po prvních dvou třetinách vedli o dva góly, když se v první části prosadil sobotní střelec Bartek a před polovinou klání s finským týmem ho doplnil druhým zásahem Starý. IFK stihlo jen snížit ve 47. minutě Markusem Granlundem.

"Porazili jsme tamního úřadujícího mistra, ale měli jsme i štěstí. V závěru mělo IFK dvě gólovky, mohlo vyrovnat. Utkání jako takové však mělo skvělé parametry a bylo na výborné úrovni," liboval si trenér bronzového týmu z posledního ročníku extraligy.

Před novým koučem se v dobrém světle ukázaly i posily Jon Sim a Casey Borer, kteří si připsali v sobotu po bodu. Co je pro tým horší zprávou, že v sobotu přišel o gólmanskou jedničku Martina Růžičku kvůli zranění. Klub na situaci okamžitě reagoval povoláním na střídavé starty zkušeného veterána Dušana Salfického.

Pardubice si ale vyzkoušely i hrací model, který je čeká případně až v play-off extraligy, tedy dvě utkání ve dvou dnech. "A neměl jsem vůbec pocit, že by nám v nedělní třetí třetině chyběly síly," ví Hynek.

Dobrý signál, a to zejména pro prosinec, kdy se uskuteční velké finále European Trophy v Salcburku, kam mají Pardubice po víkendu namířeno. "Pořádně jsem neviděl tabulku, ale ještě nás bodově může dotáhnout Liberec, který má dva zápasy k dobru," krotí optimismus kouč Pardubic Pavel Hynek.

"Konec ještě není, ale doufejme, že tahle soutěž bude ekonomicky fungovat a kluby ji chtějí nadále hrát," uzavřel Hynek, jehož tým sehraje poslední zápas EHT 6. září v Plzni.