Nitra deklasovala Liptovský Mikuláš

Praha - Hokejisté Nitry si upevnili vedení v tabulce slovenské ligy díky dnešní vysoké výhře nad Liptovským Mikulášem. Svěřenci Antonína Stavjani hosty deklasovali 9:3, poslední gól utkání vstřelil v 59. minutě Čech Martin Vozdecký. Český gólman Martin Falter odjel z branky Liptovského Mikuláše už ve čtvrté minutě po druhém inkasovaném gólu.

Druhá Dukla Trenčín prohrála nečekaně doma s Martinem 1:3 a ztrácí na lídra sedm bodů.

Výsledky - 47. kolo:
Zvolen - Skalica 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
9. Weissmann (Turek), 36. J. Čierny - 1. R. Hartmann, 20. Jarolín (Křetinský), 23. Liška (Vala). Rozhodčí: Ország - Halecký, Miľovčík. Vyloučení: 7:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1415.

Dukla Trenčín - Martin 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
10. Húževka - 3. G. Saliji, 12. Kolba, 59. Važan. Rozhodčí: D. Konc - Müllner, Mášik. Vyloučení: 7:10, navíc Micka (Trenčín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1889.

Žilina - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky
: 25. a 40. Jabrocký, 6. Kusovský, 56. S. Gron - 54. Junas. Rozhodčí: R. Lauff - Bednár, Korba. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 1820.

Nitra - Liptovský Mikuláš 9:3 (3:1, 2:0, 4:2)
17. a 50. J. Mihálik, 50. a 57. Ľ. Kolník (na druhou Musil), 2. M. Štefanka, 4. Petrina, 23. Švarný (Vozdecký), 36. Čacho, 59. Vozdecký - 20. Misál, 41. Richard Huna, 48. J. Kopecký. Rozhodčí: Baluška - Galamboš, Mészároš. Vyloučení: 7:6,
navíc Žemlička (L. Mikuláš) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 3072.

Poprad - Košice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Bambúch, 18. Javín, 21. Pavličko, 42. Halaj (Kumstát) - 16. Kledrowetz. Rozhodčí: Jung - Bulko, Kubuš. Vyloučení: 8:13, navíc Kroták 10 min. - Lažo 10 min. a do konce zápasu. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1282.

RUSKO

Hokejoví brankáři Dušan Salfický a Vladimír Hudáček svým týmům v zápasech ruské ligy k bodům nepomohli. Oba dvojnásobní mistři světa inkasovali vždy o jeden gól více, než jejich spoluhráči vstřelili.

Zatímco Hudáček v brance posledního Permu v prvních dvou třetinách dostal tři góly a jeho spoluhráči v Togliatti pouze snížili na 2:3, Chimik ztratil body až v závěru. Salfický inkasoval v 56. minutě z hole Vlasenkova a Jaroslavl mužstvo Miloše Říhy porazila 2:1.

Výsledky - 46. kolo:
Dynamo Moskva - Kazaň 4:3 v prodl., Togliatti - Perm 3:2, Petrohrad - Tver 2:3 v prodl., Ufa - Novokuzněck 2:2 po prodl., Chimik MO - Jaroslavl 1:2, CSKA Moskva - Omsk 1:2, Novosibirsk - Nižněkamsk 1:2, Čerepovec - Podolsk 3:0, Spartak Moskva -

NĚMECKO

Hokejový brankář Roman Čechmánek se oklepal z nedělního duelu s Iserlohnem, v němž byl střídán, a vychytal Hamburku vítězství. Freezers v utkání 45. kola německé ligy deklasovali 7:2 hosty z Augsburgu.

Útočník Patrik Augusta z Hannoveru otevřel již v 37. sekundě skóre zápasu s Iserlohnem, které nakonec i díky jeho asistenci Scorpions vyhráli 6:4. Dva body za nahrávky nasbíral obránce Jakub Ficenec z Ingolstadtu, jenž si vítězstvím 4:2 nad Kasselem pojistil vedení v tabulce.

Výsledky - 45. kolo:
Ingolstadt - Kassel 4:2 (za domácí Ficenec 0+2), Düsseldorf - Duisburg 5:3, Hamburk - Augsburg 7:2, Hannover - Iserlohn 6:4 (za domácí Augusta 1+1).

ŠVÝCARSKO

Český hokejový útočník Jan Hlaváč přihrál Jasonu Krogovi na vítězný gól v 50. sekundě prodloužení dnešního utkání švýcarské ligy. Hosté z Ženevy díky němu vyhráli na ledě Rapperswilu/Jony 4:3.

Dva na dnešek plánované zápasy švýcarské ligy se nesehrály kvůli silnému sněžení a chaosu v dopravě. Duel Ambri/Piotta - Fribourg byl přeložen na neděli, Lugano - Zug na příští středu.

Výsledky - 38. kolo:
Kloten - Basilej 3:3 po prodl., Rapperswil/Jona - Ženeva 3:4 v prodl. (za hosty Hlaváč 0+1).

V pátek přihrál hokejista Jan Hlaváč na vítězný gól, ale v sobotu Ženevě nebyla jeho snaha nic platná. Český útočník v ligovém zápase s Luganem připravil první branku,
hosté jich však oproti dvěma ženevským dali pět.

Výsledky - 39. kolo:
Basilej - Ambri/Piotta 1:4 (za hosty Vostřák 0+1), Bern - Rapperswil/Jona 4:3, Fribourg - Curych 2:3 v prodl., Ženeva - Lugano 2:5 (za domácí Hlaváč 0+1), Langnau - Kloten 4:1, Zug - Davos 3:3 po prodl. (za hosty Marha 0+1).

ŠVÉDSKO

Hokejový útočník Miloslav Hořava pomohl dvěma góly k vítězství MODO ve švédské lize 4:1 nad Linköpingem. Český reprezentant se trefil v 52. a 58. minutě, navíc mezitím stačil přihrát na gól Svartvadetovi.

Brankář Adam Svoboda se zasloužil 22 úspěšnými zákroky o vítězství Timry 2:1 nad Leksandem. Na duel českých gólmanů nedošlo, Tomáš Duba zůstal na střídačce.

Výsledky - 42. kolo:
MODO Hockey - Linköping 4:1 (Hořava 2+1), Timra - Leksand 2:1, Mora - Frölunda 2:3, Brynäs - Färjestad 4:3 v prodl. (za hosty Hamr 0+1), HV 71 - Lulea 2:1, Södertälje - Djurgaarden 4:0.

FINSKO

Hokejový útočník Ivan Huml se po odchodu z Kladna do TPS Turku dočkal svého prvního gólu ve finské lize. Mezi úspěšné střelce se prosadil ve svém třetím utkání, ale jeho branka porážku TPS s Ässätem Pori neodvrátila. Hosté na Humlovu trefu ze 49. minuty rychle odpověděli a v nájezdech vybojovali druhý bod.

Vedoucí Kärpät Oulu si odvezl vítězství 4:1 z Jyväskylä, zatímco druhá Hämeenlinna v souboji týmů z popředí tabulky podlehla Tappaře v prodloužení.

Výsledky - 44. kolo:
Blues Espoo - Pelicans Lahti 2:1, Hämeenlinna - Tappara Tampere 3:4 v prodl., Jyväskylä - Kärpät Oulu 1:4 (za hosty Broš 0+1, Tenkrát 0+1), TPS Turku - Ässät Pori 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Huml 1+0).
Předehrávka 48. kola:
KalPa Kuopio - Jokerit Helsinky 1:3 (za domácí Kůrka 0+1).

14. KalPa Kuopio 43 5 3 4 31 86:175 25

Ján Šebo z Liptovského Mikuláše (vlevo) v tomto okamžiku utkání slovenské hokejové extraligy překonal brankáře Nitry Michala Fikrta.