Neprůstřelný Salfický opět zářil

Moskva - Tři zápasy po sobě neinkasoval český hokejový brankář Dušan Salfický jediný gól. Díky skvělému výkonu jeho tým CSKA Moskva porazil městského rivala, k výhře v prestižním zápase stačil CSKA jediný gól. V dalších utkáních se střelecky prosadili Jiří Veber a Tomáš Vlasák, ale z výhry se ani jeden neradoval. Veberův Perm utrpěl v Togliatti debakl 1:8 a Vlasákův gól pouze přispěl k remíze Omsku 2:2 na ledě Dynama Moskva, když svěřenci Ivana Hlinky promarnili dvoubrankový náskok.

Leoš Čermák a Martin Tomášek zařídili výhru Novosibirsku, který porazil Petrohrad 3:2 v prodloužení. Čeští útočníci připravili v 64. minutě pro Michnova rozhodující gól.

Rusko
Výsledky - 46. kolo:
Chabarovsk - Čeljabinsk 7:2, Novokuzněck - Křídla Sovětů Moskva 3:2 v prodl., Novosibirsk - Petrohrad 3:2 v prodl. (za domácí Tomášek 0+2, Čermák 0+1), Ufa - Kazaň 2:2, Magnitogorsk - Čerepovec 4:1 (za hosty Vůjtek 0+1), Togliatti - Perm 8:1 (za hosty Veber 1+0), Nižněkamsk - Jaroslavl 1:2, HK CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:0, Dynamo Moskva - Omsk 2:2 (za hosty Vlasák 1+0).

Švédsko
Útočník Lubomír Korhoň přispěl prvním gólem zápasu k vítězství hokejistů HV 71 nad Djurgaardenem v dnešním utkání švédské ligy. O výhře 4:3 rozhodl ve čtvrté
minutě prodloužení Jani Hassinen.

Hokejisté Frölundy porazili v jediném nedělním zápasu švédské ligy Luleu 4:1. O úspěchu domácích rozhodla závěrečná třetina, v níž Frölunda vstřelila tři branky.
Dvakrát se v utkání trefil Tomi Kallio, jenž navíc přihrál Jensi Karlssonovi na vítězný gól.

Výsledky - 49. kolo:
HV 71 - Djurgaarden 4:3 v prodl. (za domácí Korhoň 1+0), Timra - MoDo Hockey 2:3, Malmö - Södertälje 6:1, Linköping - Brynäs 2:3, Leksand - Färjestad 2:4, Frölunda - Lulea 4:1.

Finsko
Čtyřmi góly v druhé třetině rozhodli hokejisté IFK Helsinky nedělní zápas finské ligy proti Ilvesu Tampere. Domácí celek nakonec zvítězil 5:4, třebaže dvakrát prohrával. U obou vyrovnávacích gólů na 1:1 i na 2:2 asistoval český obránce Marek Židlický.

Výsledek - 56. kolo:
IFK Helsinky - Ilves Tampere 5:4 (za domácí Židlický 0+2).

Švýcarsko
Hokejisté Davosu porazili ve čtvrtfinále švýcarské ligy i podruhé celek Ambri/Piotta a vedou v sérii 2:0 na zápasy. Na soupeřově ledu dnes Davos zvítězil jednoznačně 5:1, jeho poslední gól vstřelil sedm minut před koncem český útočník Josef Marha.

Také Curych a Bern vedou na zápasy 2:0. Vyrovnat se podařilo pouze Klotenu, který zdolal Lugano 4:3 v prodloužení, i když už ve 14. minutě doma prohrával o tři branky.

Čtvrtfinále - druhé zápasy:
Rapperswil/Jona - Curych 0:2, stav série 0:2; Ambri/Piotta - Davos 1:5 (za hosty Marha 1+0), stav série 0:2; Ženeva - Bern 2:5, stav série 0:2; Kloten - Lugano 4:3 v prodl., stav série 1:1.