Magnitogorsk vládne ruské lize

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku pod vedením trenéra Marka Sýkory vedou ruskou ligu už o čtyři body. V pátečním utkání 34. kola zvítězili 3:1 nad obhájci titulu z Jaroslavle. Metallurg si připsal v duelu se svěřenci Slováka Júlia Šuplera dvacáté vítězství v normální hrací době v sezoně.

Na druhé místo v tabulce se posunulo Dynamo Moskva díky výhře 4:1 v Nižném Novgorodu.

Uspěl také další moskevský celek CSKA, který s Dušanem Salfickým v brance porazil Nižněkamsk 3:2 a polepšil si o tři místa na sedmou pozici. Asistencí přispěl k úspěchu Jan Hejda.

Výsledky - 34. kolo:  Chabarovsk - Kazaň 3:0, Petrohrad - Novokuzněck 2:1, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 1:4, Čerepovec - Novosibirsk 2:2, Jaroslavl - Magnitogorsk 1:3, CSKA Moskva - Nižněkamsk 3:2 (za domácí Hejda 0+1).

SLOVENSKO
Hokejisty Zvolena potrápil v utkání 33. kola slovenské extraligy poslední Martin. S
třetím celkem tabulky sice ještě na začátku třetí části prohrával 0:3, ale v závěru dokázal vyrovnat díky dvěma gólům Gabriše. Zvolenu zajistil očekávané vítězství v prodloužení Bartek.

Výsledky - 33. kolo
HC Košice - ŠKP Poprad 4:3 (1:2, 1:1, 1:0)
24. a 42. Kövér, 15. Šimurda, 50. M. Ihnačák - 6. J. Hrubý, 11. Horňák, 35. Filip. Rozhodčí: D. Konc - Gašparík.  Krpelec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1700.

MsHK Žilina - HKm Nitra 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
14. Török - 44. V. Nemec, 47. T. Chrenko. Rozhodčí: Lokšík - Bulko, M. Novák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 939.

HK 36 Skalica - HK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
37. a 49. Grill, 29. M. Ivičič, 52. Kocák - 28. Misál, 31. Huna, 55. Mravec. Rozhodčí: Jonák - Čavojský, Horínek. Vyloučení: 2:7, navíc Trochta (L. Mikuláš) 5 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2650.

MHC Martin - HKm Zvolen 3:4 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
57. a 58. Gabriš, 42. Čacho - 24. Cibula, 31. Harabin, 36. Škvaridlo, 63. Bartek. Rozhodčí: Muller - Novák, Višňovský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 1200.

FINSKO
Hokejisté Jokeritu Helsinky porazili ve finské lize na domácím ledě tým SaiPy  Lappeenranta 2:1. Na jedinou branku hostujícího týmu přihrál český útočník
Vladimír Machulda.

Výsledky - 37. kolo:  Jokerit Helsinky - SaiPa Lappeenranta 2:1 (za hosty Machulda
0+1).

NĚMECKO
Svěřenci českého trenéra Tomáše Doláka z Freiburgu prohráli v utkání německé hokejové
ligy s Mannheimem 1:3. Domácímu týmu s početnou skupinou českých hokejistů nepomohlo ani to, že v poslední minutě hrál power play. V okamžiku, kdy byl brankář Rostislav Haas na střídačce, naopak Freiburg inkasoval potřetí.  Jednu asistenci si dnes připsal Marek Posmyk, jeho Norimberk ale podlehl Frankfurtu 3:6. Brankou a přihrávkou k výhře domácích
přispěl Martin Reichel.

Výsledky - 27. kolo:  Kassel - Hannover 0:2, Düsseldorf - Iserlohn 0:6, Frankfurt -
Norimberk 6:3 (za hosty Posmyk 0+1), Eisbären Berlín - Hamburk 4:2, Freiburg - Mannheim 1:3.
,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.