Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu přijímá gratulaci k vychytané nule od...

Brankář Jakub Kovář z Jekatěrinburgu přijímá gratulaci k vychytané nule od spoluhráče Nikity Trjamkina. | foto: Profimedia.cz

Jekatěrinburg vyhrál v Ufě, Kovář přišel o nulu šest minut před koncem

• 0
Jakub Kovář pomohl hokejistům Jekatěrinburgu ukončit v KHL sérii tří porážek. Avtomobilist vyhrál na ledě Ufy 4:1, český gólman k tomu pomohl 23 zákroky a o čisté konto ho domácí hráči připravili až necelých šest minut před koncem.

Všechny branky padly v Ufě z přesilovek. Hosté už v druhé třetině vedli 4:0, Kováře pak překonal pouze Rodion Amirov v 55. minutě.

Český brankář se mohl třetím čistým kontem v sezoně dotáhnout ve statistice vychytaných nul na vedoucího Emila Garipova z Omsku.

5.Dinamo Riga60541041126:21128

Salavat Julajev Ufa - Avtomobilist Jekatěrinburg 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 54:09 Amirov (Muchamadullin) - 03:33 Bělousov (Golyšev, Dacjuk), 23:59 Macek (Holland), 30:17 Makejev (Mamkin), 34:01 Golyšev (Bělousov, Ch. Genoway).

Salavat Julajev Ufa Skrynnik (A) (Braginskij) – J. Birjukov, Alexejev, Lisovec (C), Korobov, A. Semjonov, Muchamadullin (A), Mjasiščev – Kugryšev (A), M. Vorobjov, Amirov – Baranov, Alalykin, Pustozjorov – Ševčenko, Lukin, Kuzmin – Skorikov, Pašin, Kozlov – Petriščev.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Gross) – Leontěv, Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Ch. Genoway, Zborovskij, Mamkin, Berezin – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Bělousov, Sexton, Holland (A) – P. Kulikov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Platt, Nazarov – Ovčinnikov.

HC Sibir Novosibirsk - SKA Petrohrad 4:6 (2:0, 1:4, 1:2)

Branky: 08:12 V. Komarov (Jokipakka), 16:36 Milovzorov (Šarov, Gurkin), 34:11 Pastuchov, 43:42 Šaškov (K. Alexejev) - 32:33 Kuzmenko (Volodin), 36:19 Tkačjov (Nikolajev), 37:33 Dyblenko, 38:03 Brinkman (Zavgorodnij), 51:27 A. Bělov (M. Malcev), 59:33 M. Aaltonen (Zavgorodnij). Rozhodčí: Lavrentějev, Fatějev – Zacharov, Šišlo. Diváci: 3134.

HC Sibir Novosibirsk Säteri (Krasotkin) – Chochlov, Jokipakka, Gurkin, Menšikov, Naumov, K. Alexejev, Pastuchov – O'Dell, Ruohomaa (A), Puustinen – Milovzorov, Sajustov (C), Šarov – Česalin (A), V. Komarov, O. Li – Romajev, Romancev, N. Korotkov – Šaškov.

SKA Petrohrad Berdin (Brinkman) – A. Bělov, Brinkman, Kirsanov, Grjaznov, Zorkin, Dyblenko – Nikolajev, Ivan Morozov, Tkačjov (A) – Kuzmenko, M. Aaltonen (A), Podkolzin – Timkin (C), Zavgorodnij, Volodin – Trenin, M. Malcev.