Ruský hokejista Sergej Andronov skončil na českém brankáři Dominiku Furchovi.

Ruský hokejista Sergej Andronov skončil na českém brankáři Dominiku Furchovi. | foto: AP

CSKA je po výhře nad Jokeritem v semifinále Kontinentální ligy

• 0
Hokejisté CSKA Moskva porazili v šestém utkání v Helsinkách domácí Jokerit 4:3 a čtvrtfinálovou sérii Kontinentální ligy vyhráli 4:2. V semifinále soutěže se o titul v Západní konferenci utkají s Petrohradem v duelu dvou suverénně nejúspěšnějších týmů základní části.

Dva dny po historicky nejdelším utkání soutěže, v němž si v Moskvě finský celek vynutil v pátém prodloužení pokračování čtvrtfinále, sehráli oba rivalové gólově nejbohatší zápas série.

Jokerit vedl 2:1 a 3:2, ale favorizovaní hosté brankami v 27. a 33. minutě skóre otočili, autorem vítězné trefy byl útočník Sergej Andronov.

Poslední semifinalista KHL vzejde ze série Ufa - Čeljabinsk. Po pěti zápasech vede Ufa 3:2 a po nedělním utkání v Čeljabinsku může doplnit ve finále Východní konference Kazaň.

Kontinentální liga

Čtvrtfinále play off

Západní konference - 6. zápas:
Jokerit Helsinky - CSKA Moskva 3:4, konečný stav série 2:4.

Jyväskylä - IFK Helsinky 4:3 v prodl., stav série 2:1
Tappara Tampere - KalPa Kuopio 4:3 v prodl., stav série 2:1.

Slovenská liga

Čtvrtfinále play off - 5. zápas

Banská Bystrica - Košice 1:0 v prodl. (Lukáš čisté konto), konečný stav série 4:1.