Fanoušci hokejového Znojma

Fanoušci hokejového Znojma | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Znojmo vypadlo z EBEL po čtvrtfinále, ve Finsku se hrál rekordní zápas

• 0
Hokejisté Znojma nepřešli přes čtvrtfinále mezinárodní soutěže EBEL. Klagenfurtu podlehli 1:4 na zápasy, rozhodující klání ztratili doma 1:2 v prodloužení. Ve druhé třetině se sice Orli ujali vedení, jenže rakouský soupeř dokázal srovnat a v 67. minutě rozhodl Setzinger o jeho postupu.

EBEL

Čtvrtfinále - 5. zápasy:

Znojmo - Klagenfurt 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
31. Pucher (Pavlikovský, Lattner) - 50. Koch, 67. Setzinger. Konečný stav série 1:4.

Linec - Bolzano 5:4, stav série 3:2
Salcburk - Villach 4:1, konečný stav série 4:1

Kontinentální liga

Západní konference - 3. zápas:
Dynamo Moskva - Petrohrad 0:2 (Červenka 0+1), stav série 1:2.

Ve Finsku se hrálo rekordních 135 minut

Zápas předkola play-off mezi Ilves Tampere a IFK Helsinki se stal nejdelším duelem historie finské hokejové ligy. O výhře IFK 2:1 a postupu rozhodl Mika Partanen až ve 135. minutě, tedy v závěru čtvrtého prodloužení.

Evropský hokej už ale zažil delší zápasy. Například v roce 2008 duel německé ligy DEL mezi Kolínem a Mannheimem ukončil Gogulla až ve 169. minutě. Absolutní rekord je pak z roku 1936 ze zámořské NHL, kde se duel mezi Detroitem a Montrealem hrál 176 minut a 30 vteřin.

V české extralize se nejdéle hrálo v březnu 2013 mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi, kde Húževka vstřelil vítězný gól v čase 113:51.

Nové Zámky vítězství v MOL neobhájily

Hokejisté slovenských Nových Zámků s čtyřmi českými hráči neobhájili triumf v mezinárodní lize MOL, kde hrají i kluby z Maďarska a Rumunska. Ve čtvrtém finálovém utkání podlehli na ledě maďarského Miskolce 4:5 v prodloužení a v sérii prohráli 0:4 na zápasy.

Barvy Nových Zámků, které v sezoně zároveň působily ve třetí nejvyšší slovenské soutěži a vybojovaly postup, hájili brankář Lukáš Cikánek, obránce Pavel Kowalczyk a útočníci Albín Podstavek s Martinem Frolíkem.

Ve finále prohrály Nové Zámky první duel kontumačně, protože jim vedení soutěže nevyhovělo s odložením duelu kvůli kolizi s finále druhé slovenské ligy proti Humennému. Následně podlehly 0:7 a 2:3.