Český brankář Dominik Furch v dresu ruského Omsku.

Český brankář Dominik Furch v dresu ruského Omsku. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Omsk v play-off končí. Furch a spol. nezvládli rozhodující zápas s Ufou

• 0
Početná česká skupina v hokejovém Omsku si semifinále play-off KHL nezahraje. Rozhodující sedmé utkání vyhrála Ufa 2:1. Brankář Dominik Furch zastavil 25 střel hostujícího celku, ale v druhé třetině nestačil na pokusy Sergeje Soina a Maxima Majorova.

Avangard přitom dokázal vyrovnat stav série z 1:3 na 3:3 a po dvou předchozích vítězstvích začal lépe i dnes. V 13. minutě dostal domácí celek, kterému opět chyběl zraněný útočník Vladimír Sobotka, do vedení Alexandr Pěrežogin.

Omsk byl ale pod tlakem, první třetinu prohrál na střely 5:11 a ve druhé převaha Ufy pokračovala. Soin v 23. minutě vyrovnal a o deset minut později potrestal další zaváhání domácí defenzivy Majorov. Omsk už skórovat nedokázal, neprosadil se ani obránce Michal Kempný, který dal v předchozím utkání dva góly.

Ufa se o postup do finále KHL utká s Magnitogorskem, v Západní konferenci proti sobě nastoupí CSKA Moskva a obhájci Gagarinova poháru z Petrohradu. Semifinále si tak z českých hokejistů zahrají jen útočníci Jan Kovář s Tomášem Filippim z Magnitogorsku.

Čtvrtfinále play-off - 5. zápasy:
Zvolen - Poprad 7:1 (Obdržálek 1+1, Brendl, Brabenec a J. Jurík 0+1 - Kasík 1+0), konečný stav série 4:1
Banská Bystrica - Trenčín 3:0, konečný stav série 4:1

Semifinálové dvojice: Zvolen - Nitra, Banská Bystrica - Košice.

Linec - Znojmo 7:5 (1:0, 2:3, 4:2)
17. a 59. Latendresse, 36. Dorion, 38. Oberkofler, 49. Hofer, 50. DaSilva, 51. McLean - 21. Tomas, 35. Yellow Horn, 39. Trivino, 44. Bořuta, 59. Rehuš. Stav série: 2:2.

Villach - Salcburk 1:2 v prodl., stav série 2:2.