Pardubický Jan Semorád (v červeném) v utkání hokejové Ligy mistrů proti TPS...

Pardubický Jan Semorád (v červeném) v utkání hokejové Ligy mistrů proti TPS Turku | foto: Michal Klíma, MAFRA

Postup už je pryč. Pardubičtí hokejisté v Lize mistrů jen tápali

• 2
V pátek pardubičtí hokejisté prohráli 3:6 s Linköpingem a v neděli v duelu s finským TPS Turku brali bod za prohru na nájezdy. To je ale málo. Po zápasech s Bolzanem v soutěži končí.

„S takovým soupeřem dohánět tříbrankové manko je velmi těžké. V průběhu zápasu jsme možná byli blízko. Přitom jsme začali dobře, dali jsme vedoucí gól a vypadalo to dobře, ale pak Linköping perfektně využil našich chyb, nasypal nám čtyři góly a utekl. Tuhle pasáž jsme hráli příliš otevřeně, soupeř nás potrestal,“ postekl si po pátečním zápase se švédským soupeřem kouč Pardubic Zdeněk Venera.

Prohra 3:6 mu rozhodně radost neudělala. Znamenala totiž definitivní stop v letošním ročníku Ligy mistrů. Postup byl ztracen.

Ovšem jedním z hlavních úkolů jeho svěřenců je v evropské soutěži naladit formu na extraligu, která startuje už tento pátek. Tím spíše se Venera musel orosit i při včerejším utkání proti TPS Turku. Jeho svěřenci totiž hned ve 13. minutě opět prohrávali 0:2. Mnoho radosti na prořídlých tribunách více méně prázdné ČEZ Areny v té chvíli logicky nebylo.

„Obrana Pardubic je na ručník, tohle není výkon ani na první ligu,“ napsal v tu chvíli na online debatu fanoušek Pardubic Dominik Křivka.

Přece jen záblesk naděje se ukázal na konci první třetiny, kdy Jan Semorád korigoval na 1:2. Pardubice se dočkaly i vyrovnání z hole Lukáše Radila. Nakonec ale Finové ovládli nájezdy a odvážejí si z Pardubic dva body. Pardubice v pátek na ledě Třince vstoupí do nového extraligového ročníku.