Radost hokejistů Avangardu Omsk

Radost hokejistů Avangardu Omsk | foto: Profimedia.cz

Hokejisté Omsku našli recept na gólmana Garnetta a odvrátili vyřazení

• 0
Hokejisté Omsku našli až ve čtvrtém zápasu čtvrtfinálové série play-off KHL s Čeljabinskem recept na brankáře Traktoru Michaela Garnetta, který se i tak stal novým rekordmanem ruské ligy. Jeho více než třízápasovou neprůstřelnost ukončil Sergej Kalinin a Avangard po výhře 3:1 snížil stav série na 1:3.

Třicetiletý Kanaďan Garnett inkasoval po 211 minutách a 41 sekundách, čímž překonal rekord v play off ruské nejvyšší soutěže či KHL. Dosavadní maximum držel od roku 2009 brankář Jaroslavle Georgij Gelašvili, jenž v dresu Jaroslavle nedostal gól 205 minut a 22 sekund.

V druhé čtvrtfinálové sérii ve Východní konferenci vyhrála Kazaň 5:3 v Ufě a vyrovnala stav na 2:2.