Pavel Francouz v reprezentačním dresu, ilustrační foto

Pavel Francouz v reprezentačním dresu, ilustrační foto | foto: AP

Hokejisté Kazaně po obratu porazili Francouzův Čeljabinsk

• 0
První finálový duel Východní konference KHL vyhráli po obratu hokejisté Kazaně, kteří porazili 2:1 Čeljabinsk. Český reprezentační gólman Pavel Francouz inkasoval v brance Traktoru dvakrát v poslední desetiminutovce, při drtivé převaze domácího týmu Ak Bars si připsal 41 úspěšných zákroků.

Čeljabinsk se ujal vedení ve 26. minutě po brance švédského útočníka Richarda Gyngeho, jenž se trefil i v úterním sedmém utkání předchozí série s Ufou. Kazaň měla jasně navrch, Traktor výrazně přestřílela 43:23, ale domácí dlouho nemohli překonat Francouzce.

Povedlo se jim to až v závěru, a to dvakrát v rozmezí necelých tří minut. Nejprve v 51. minutě vyrovnal po kombinaci Stanislav Galijev a v 54. minutě z otočky Justin Azevedo obrátil skóre na stranu Ak Bars.

Kazaň zvítězila přesto, že se musela obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče v play off Jiřího Sekáče. Českého útočníka vyřadilo minimálně z dnešního duelu zranění ruky z předchozí série s Magnitogrskem.

Druhý zápas se hraje v neděli opět v Kazani.