Radost znojemských hokejistů

Radost znojemských hokejistů | foto: Marie Stránská, MAFRA

Hokejisté Znojma si zahrají finále ligy EBEL, vyzvou Salcburk

• 10
Hokejisté Znojma pokračují v historickém tažení mezinárodní ligou EBEL, úspěšnou sezonu ještě vylepšili postupem do finále. Na ledě Lince vyhráli šestý zápas 5:2 a semifinálovou sérii ovládli poměrem 4:2.

K rozhodující čtvrté výhře Orli vykročili dvěma góly v úvodní třetině, o které se v rozmezí tři minut postarali Tomas a Podešva. Tomas pak v prostřední části hry zvýšil na 3:1 a góly Puchera a Šedivého v závěru utkání vítězství zpečetily.

Ve finále se Znojmo utká s dalším rakouským soupeřem, v šestém utkání dnes slavil postup i Salcburk. Tým Red Bullu, jehož dres obléká český obránce Zdeněk Kutlák, porazil Villach 2:1. První finálový zápas je na programu 1. dubna.

Semifinále play-off hokejové ligy EBEL

Linec - Znojmo 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
12. a 53. Kozek - 5. Tomas (Rehuš, Pucher), 8. Podešva (Trivino, Yellow Horn), 30. Tomas (Pucher, Bořuta), 49. Pucher, 59. Šedivý (Yellow Horn, Trivino). Konečný stav série: 2:4.

Další utkání: Villach - Salcburk 1:2, konečný stav série 2:4

Hokejisté CSKA znovu porazili Petrohrad

I ve druhém utkání semifinále play-off Kontinentální ligy využili hokejisté CSKA Moskva výhodu domácího prostředí a Petrohrad porazili 3:2. Obhájce titulu se bude znovu snažit o zdramatizování série v sobotu, kdy bude poprvé hostit soupeře na svém ledě.

Po jasné výhře 3:0 v prvním utkání tentokrát museli hráči CSKA dotahovat ztrátu. Brankáře Ilju Sorokina překonal poprvé v sérii ve 30. minutě Steve Moses.

Za vítěze základní části odpověděl v úvodu třetí třetiny v přesilovce Geoff Platt a stejný hráč vyrovnal také na 2:2 poté, co hosty dostal podruhé v zápase do vedení v oslabení Jarno Koskiranta.

Duel rozhodl hvězdný útočník Alexandr Radulov. Nejproduktivnější hráč CSKA v play off potrestal v 57. minutě po zhruba půlminutě vyloučení Pavla Bučněviče za hru vysokou holí.

Biel - Langnau 3:0, stav série 2:1

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.