Češi ve Finsku sbírali body

Za všemi čtyřmi góly týmu Blues Espoo ve finské lize stáli čeští hokejisté. Tým tak díky nim vyhrál na ledě Ässätu Pori 4:1. Dvě branky si připsal Ladislav Kohn, Jan Čaloun nahrál na dva góly Markka Hurmeho. Dvě asistence měl také obránce Petr Šachl z Lappeenranty

Po jedné přihrávce si připsali Šachlův spoluhráč Vladimír Machulda a Martin Špaňhel z IFK Helsinky.

Výsledky - 32. kolo: IFK Helsinky - Kärpät Oulu 2:4 (za domácí Špaňhel 0+1), Ilves Tampere - Jokerit Helsinky 3:0, SaiPa Lappeenranta - Tappara Tampere 4:5 (za domácí Šachl 0+2, Machulda 0+1), TPS Turku - Hämeenlinna 3:1, Ässät Pori - Blues Espoo 1:4 (za hosty Kohn 2+0, Čaloun 0+2).

Německo

Hokejisté Kolína nad Rýnem porazili v předehrávce 44. kola německé ligy Hamburk 4:1. Ještě po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, v závěrečné dvacetiminutovce však domácí tým třemi brankami rozhodl o své výhře.

Výsledek - 44. kolo: Kolín n. R. - Hamburk 4:1.

Švýcarsko

Český hokejový útočník Jaroslav Hlinka přihrál v zápasu švýcarské ligy na obě branky Klotenu na ledě Basileje. Díky tomu hostující tým v normální hrací době vybojoval remízu 2:2, po brance Adriana Plavšiče v páté minutě prodloužení však Basilej nakonec vyhrála 3:2.

Výsledky - 28. kolo: Ambri/Piotta - Zug 1:0 v prodl., Basilej - Kloten 3:2 v prodl. (za hosty Hlinka 0+2), Davos - Fribourg 0:2, Lausanne - Bern 1:6, Rapperswil/Jona - Ženeva 7:1.
Předehrávka 42. kola: Curych - Lugano 4:3.

Švédsko

Obránce Radek Hamr byl jediným českým hokejistou, který se v zápasech 25. kola zapsal do statistik kanadského bodování švédské ligy. Ani jeho asistence však nezabránila prohře Färjestadu na ledě Leksandu 3:4 v prodloužení.

Domácí tým se totiž mohl spolehnout na slovenského útočníka Rastislava Pavlikovského, který dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny přihrál Christeru Olssonovi na vyrovnávací branku a po 85 sekundách prodloužení sám rozhodl o výhře Leksandu 4:3.

Výsledky - 25. kolo: Leksand - Färjestad 4:3 v prodl. (za hosty Hamr 0+1), Timra - Lulea 4:1, Malmö - HV 71 4:3, Djurgaarden - Södertälje 4:5, MoDo - Brynäs 2:3 po sam. nájezdech, Frölunda - Linköping 0:3.

Slovensko

Trenčínští hokejisté zvítězili nad Popradem 5:2. Lídr tabulky se sice se soupeřem v první třetině trápil, ale v druhé části hry potvrdil své suverénní postavení v soutěži čtyřmi brankami a nakonec hladce zvítězil.  Dvě asistence si připsal český hráč Jiří Heš, na jeden gól přihrál jeho krajan Václav Král.

První gól Martina vstřelil Slovanu v Bratislavě český hokejista Martin Vozdecký, ale i přes dvoubrankové vedení hostů se překvapení nekonalo. Slovan v druhé třetině v rozpětí deseti minut nastřílel soupeři pět branek a bylo rozhodnuto.

Hrdina zápasu Zdeno Cíger zaznamenal čtyři góly a přidal jednu asistenci.

Výsledky - 29. kolo
HC Košice - HKm Nitra 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
21. Kövér, 21. Sabol, 37. Drotár - 50. Stropko. Rozhodčí: Bodák - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení: 5:5, navíc Račko (Nitra) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1500.

Dukla Trenčín - HK ŠKP Poprad 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
8. Melichárek, 21. Fabuš, 23. Sivák, 30. Kóňa, 33. Lezo - 13. Dian, 51. Slaninák. Rozhodčí: Lauff - Štech, Višňovský. Vyloučení: 9:9, navíc: Bombic - Magdoško oba  5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4298.

HK 36 Skalica - MsHK Žilina 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
33. a 51. Jarolín, 37. P. Ivičič. Rozhodčí: Konc - Mášik, Müllner. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2500.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Hkm Zvolen 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
30. Misál, 45. Pleva, 59. Rudolf Huna - 4. Bartek. Rozhodčí: Jonák - Mészaroš, Galamboš. Vyloučení: 3:5, navíc Velebný (Zvolen) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2100.

HC Slovan Bratislava - MHC Martin 8:4 (0:2, 5:0, 3:2)
34., 36., 40. a 53. Cíger, 30. a 40. R. Školiak, 43. Jánoš, 47. Halaj - 4. Vozdecký, 17. Pokrivčák, 46. Čacho, 46. Kotlárik. Rozhodčí: Druga - Pavlovič, S. Novák. Vyloučení: 7:5, navíc: Pavličko do konce zápasu - Sýkora 10 min., Gábriš do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 3561.