Jaromír Jágr se raduje se spoluhráči z Omsku.

Jaromír Jágr se raduje se spoluhráči z Omsku. | foto: Profimedia.cz

Bodové žně Červenky a Jágra, kteří stále drží Omsk v čele Kontinentální ligy

• 25
Roman Červenka: dvě branky a přihrávka. Jaromír Jágr: tři gólové asistence. Hodně solidní porcí přispěly české hokejové hvězdy k devátému triumfu Omsku za sebou. Avangard po vítězství 4:2 nad Nižněkamskem znovu potvrdil svou vládu nad Kontinentální ligou.

Omsk sice inkasoval už po 58 sekundách, ale domácí brzy vyrovnali. Na začátku druhé třetiny Červenka poslal Avangard do vedení, když ho v přesilovce našel Jágr přihrávkou mezi čtyřmi soupeři zcela volného na pravém kruhu pro vhazování.

Nižněkamsku se ještě povedlo vyrovnat, ale stav 2:2 vydržel necelou minutu. V 38. minutě zavezl po Jágrově rozehrávce puk za branku Kaljužnyj a přihrál Červenkovi, který dal vítěznou branku.

Na začátku poslední části v přesilové hře skončil puk po nepovedené kombinaci českých útočníků u Denise Kuljaše, který ho napálil z dálky do branky.

Červenka si vylepšil bilanci na 26 gólů v sezoně a osamostatnil se v čele tabulky střelců. V kanadském bodování se s 50 body posunul na třetí místo.

Vítězný debut v KHL zažil útočník Petr Průcha, který po příchodu z NHL
odehrál za Petrohrad první zápas proti Magnitogorsku a mohl se radovat z výhry 3:0. Průcha se neprosadil, ale dvěma asistencemi pomohl týmu trenéra Václava Sýkory Petr Čajánek a v brance udržel podruhé v sezoně čisté konto Jakub Štěpánek.

V produktivních výkonech pokračuje Josef Vašíček z Jaroslavle, který dvěma asistencemi přispěl k obratu v utkání s Chabarovskem. Lokomotiv vyhrál 4:2 i díky přihrávce Karla Rachůnka a třem gólům Slováka Pavola Demitry, jenž dal druhý hattrick během čtyř dnů.

Výsledky:
Barys Astana - Jekatěrinburg 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Kašpar 0+1), Omsk - Nižněkamsk 4:2 (za domácí Červenka 2+1, Jágr 0+3), Chanty Mansijsk - Kazaň 1:4, Ufa - Novosibirsk 4:1 (za domácí Klepiš 0+1), Jaroslavl - Chabarovsk 4:2 (za domácí Vašíček 0+2, Rachůnek 0+1), Nižnij Novgorod - Novokuzněck 7:3, Petrohrad - Magnitogorsk 3:0 (za domácí Čajánek 0+2, čisté konto Štěpánek), Spartak Moskva - Čeljabinsk 3:2.