Poradna o vytápění

Dotace na vytápění
Dobry den, rozvazuji prave system vytapeni u novostavby rodinnoho domu. Predpkladam kotel na tuhe paliva v kombinaci s plynovym kondenzacnim kotlem a solarnimi kolektory. Rad bych se zeptal kde a za jakych podminek bych mohl ziskat na solarni kolektery dotaci, ktere budou uzivany jak na ohrev TUV tak na vytapeni... dekuji
Milan T
Společně
Dobrý den Zatím do 31.3.09 platí na solární systém ro podporu vytápění 50% max 65tis Kč u SFŽP. Žádat lze po instalaci. Potřebujete mimo jiného kolaudační rozhodnutí nebo výpis z katastru nemovitostí.
Dotace na vytápění
Dobrý den. Realizovali jsme novostavbu se solárními panely a akumulační nádrží (825l) pro podporu vytápění a ohřev TUV. Zároveň chceme i krbovou vložku. Máme nárok na dotaci solárního systému i v tomto případě? Dále mě zajímá, jak optimálně nastavit termostat pro ohřev - akumulační nádrž má jako alternativní zdroj 9kW topné těleso. Kvůli vysychání jsme dosud temperovali na 18°C. termostat je nastavený na 35°C (jedná se o podlahové topení, TUV zatím není třeba), ale protože počasí moc nepřálo, byla spotřeba na můj vkus dost vysoká - cca 50kW za 24 hod. S pozdravem T. Trska
T. Trska
Společně
Dobrý den Pokud se jedná o RD, fyzickou osobu lze žádat až 18měsíců zpětně po uvedení do provozu. Termostat můžete nastavit podle vašeho osobního pocitu. Pokud sledujete elektroměr, víte kolik vás stojí každý stupeň navíc.
Dotace na vytápění
Dobrý den, bydlíme v RD (2 patra o ploše 60m2). Dům jsme právě zateplili 12 cm EPS v rámci stavebního povolení vydaného před dvěma lety podle starého stavebního zákona. Dům je veden jako rekreační objekt a nyní bude kolaudován jako rodinný dům. Vytápění i ohřev TUV je zajištěno plynovým atmosférickým kombinovaným kotlem se zabudovaným 20l zásobníkem Vaillant VUI 240. Můžu se zeptat, prosím: 1) lze v našem případě žádat o dotaci? 2) Jaký typ alternativního vytápění na dřevo doporučujete? (nevím zda volit teplovzdušnou variantu, nebo krbovou vložku s výměníkem. Jestli to dobře chápu, ani s krbovou vložkou nepůjde ohřívat TUV, když je stávající zásobník TUV součástí uvnitř kotle).
M.Konečný
Společně
Dobrý den Pokud jde o dotace na zateplení MŽP bude podmínky vyhlašovat začátkem dubna. Na plynové kotle nedává MŽP pokud vím žádnou dotaci. Ad2)Podlahová plocha není velká,velil bych patrně teplovzduch s případným nuceným rozvodem v závislosti na délce rozvodů.
Dotace na vytápění
Vážená paní Bervidová, doporučuji Vám věnovat chvilku studiu parametrů automatických teplovodních kotlů na uhlí. Vaše tvrzení, že neexistuje kotel zařazený do třídy 3 je nepravdivé. Pan Aleš Goldman byl špatně vámi informován, že takový kotel v ČR neexistuje. Právě kotel Ling 25 však do třídy 3 zařazen je a dokonce existují i jiní výrobci v ČR , kteří takový kotel na náš trh dodávají. Pokud máte informace, že na kotle třídy 3 dotace existují, tak mu ji vyřiďte. Rád si přečtu na tomto diskuzním foru, jak jste byla úspěšná. Ti, co se snaží v oblastech bez možnosti využít jiné zdroje energií, topit ekologičtěji uhlím jsou potrestáni vysokými pořizovacími náklady. Ten, kdo do kamen přikládá PET lahve naplněné pilinami a zalité vyjetým olejem, se jim může jen posmívat. Jemu žádný problém nehrozí. To jen na doplnění!
Karel Pokorný
Společně
Dobrý den, na teplovodní kotle na uhlí dotace neexistují, kotle musí spalovat pouze biopaliva. Kotle na biomasu musí splňovat emisní tř. 3 a máte pravdu, že existují, ale nesmí mít možnost spalování uhlí a o takových nevím.
Dotace na vytápění
Vazeny pane Zak, letos budeme instalovat tepelne cerpadlo IVT- zemni kolektory v nasem rodinem domku a na nasi zahrade.Prosim o radu,jak postupovat pri zadosti o dotaci a informaci,zda na dotaci mame narok. Dekuji vam Jana
Jana Chloubova
Společně
Dobrý den, pro tepelná čerpadla se dotace vyřizují až po instalaci. U stávajících objektů máte nárok pouze při přechodu ze zdrojů na fosilní paliva.
Dotace na vytápění
Jaké jsou možnosti dotací pro vytápění rodinného domku (kotel na dřevo apod.)
Lukáš Procházka
Společně
Dobrý den Pro kotle na biomasu existuje dotační podpora od MŽP. U stávajících staveb je podmínka přechod z vytápění tuhými fosilními palivy. U novostaveb nutno doložit nemožnost připojení na rozvod plynu.
Dotace na vytápění
Dobrý den, chěl jsem se zeptat zda dotace na solármí panely podléhají moci obce nebo jsou na nich nezávislé?Děkuji
Novák karel
Společně
Dobrý den, o dotaci na solární panely žádáte Ministerstvo Životního prostředí, žádáte pro svuj RD jako fyzická osoba. Nežádáte tedy obec.
Dotace na vytápění
V této době jsme instalovali tepelné čerpadlo vzduch-voda jako náhradu za přímotopný elektrokotel v rodinném domě.Bude se připravovaný dotační titul MŽP od 1.dubna 2009 týkat i této výměny?
Vršková
Společně
Dobrý den Na tepelné čerpadlo lze dotaci získat i teď (program běží do 31.3.09), avšak u stávajících staveb pouze při přechodu z vytápění tuhými fosilními palivy.
Dotace na vytápění
Byly již vyjasněny podmínky pro získaní dotace pro zateplení bytových staveb.Na obecních úřadech ještě nemají žádné informace k dispozici.Díky za zprávu
Zdeněk Jiras
Společně
Dobrý den Pokud vím tak dotace vyhlásí MŽP koncem března nebo začátkem dubna.
Dotace na vytápění
Dobrý den, máme v domě kotel na dřevoplyn, letos by jsme jej chtěli vyměnit za nový a současně pořídit solární ohřev panely. Je možné na tyto úpravy čerpat dotaci, v jaké výši a jak by byla naše žádost posuzována (obec je plynofikována, místě našeho domu však dostupný plyn není). Děkuji, popř. prosím o odkaz na www stránky s více informacemi.
Iva
Společně
Dobrý den Máte možnost získat "nenárokovou" dotaci na solání systém pro ohřev TV 50% max.55tis Kč nebo 50% max 65tisKč pro systém k podpoře vytápění. Dotace za těchto podmínek platí do 31.3.09 pak budou vyhlášeny nové podmínky. Zkuste stránky SFZP.cz pro další info. Případně máte možnonst se obrátit na specializované firmy zabívající se dotacemi. Naše firmavyřízení dotací nabízí našim klientům automaticky při realizacích. Zkuste popřípadě našeho specialistu na solární systémy mastny@enbra.cz
Dotace na vytápění
Letos mě čeká realizace systému vytápění a přípravy teplé vody pro novostavbu RD. Jako zdroj tepla bude sloužit plynový kondenzační kotel případně kotel na dřevo, dále solární kolektory pro předehřev teplé užitkové vody, zásobník teplé užitkové vody, podlahové topení, možná nějaký radiátor. Lze získat na toto řešení nějakou dotaci? Jaká konkrétní legislativa řeší dotace v tomto oboru? Děkuji za odpověď.
Antonín Kunc
Společně
Dobrý den Vybral jste krásný systém. Máte možnost získat "nenárokovou" dotaci na solání systém pro ohřev TV 50% max.55tis Kč nebo 50% max 65tisKč pro systém k podpoře vytápění. Pro kotel na biomasu nesplňujete podmínku nepřipojení na plyn, takže nic. Dotace za těchto podmínek platí do 31.3.09 pak budou vyhlášeny nové podmínky.
Dotace na vytápění
Dobrý den.Bydlím v rodinném domě a mám kotel na uhlí a přemýšlím o kotli na pelety.Pro získání dotace píšete v jednom příspěvku, že musí být jediným zdrojem vytápění.Chtěl bych se zeptat, zda se berou krbová kamna jako další zdroj vytápění?Předem děkuji za odpověď.
Vosička
Společně
Dobrý den Pokud uvažujete o kotli na pelety máte nárok na dotaci v případě,že přecházíte ze zdroje na fosilní paliva. Pokud vaše krbová kamna nemají teplovodní výměník neměl by být problém. Zkuste kontaktovat vaši krajskou pobočku Státního fondu životního prostředí.
Dotace na vytápění
Dobrý den.Bydlím v rodinném domě a mám kotel na uhlí a přemýšlím o kotli na pelety.Pro získání dotace píšete v jednom příspěvku, že musí být jediným zdrojem vytápění.Chtěl bych se zeptat, zda se berou krbová kamna jako další zdroj vytápění?Předem děkuji za odpověď.
Vosička
Společně
Dobrý den ¨Pokud uvažujete o kotli na pelety máte nárok na dotaci v případě,že přecházíte ze zdroje na fosilní paliva. Pokud vaše krbová kamna nemají teplovodní výměník neměl by být problém. Zkuste kontaktovat vaši krajskou pobočku Státního fondu životního prostředí.
Dotace na vytápění
Dobrý den, mám rekreační domek, kde bych chtěl využít solární energii případně tepelné čerpadlo. Lze získat dotaci, když se jedná pouze o rekreační domek ?
MIKI
Společně
Dobrý den Musím vás zklamat. Nyní jsou dotace pouze zapsané v katastru nemovitostí jako rodinné domy určené k trvalému bydlení.
Dotace na vytápění
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak postupovat při vyřizování dotace na solární panely určené pro ohřev vody. Zakoupil jsem v sadě kondenzační plynový kotel, solární panely a akumulační nádobu včetně příslušenství. Nyní jsem ve fázi montáže. Zajímá mě, na co lze dotaci přesně uplatnit. Obávám se, aby nenastal problém s případným rozdělením nákladů na vytápění plynem a na ohřev solárním systémem, když jsem oba systémy zakoupil v sadě a montuje se to současně, tzn. že i fakturaci budu mít společnou. Je vůbec možné státní dotaci získat vlastními silami nebo je potřeba se obrátit na autorizované firmy zabývající se touto problematikou? Děkuji
Marián
Společně
Dobrý den společná fakturace nevadí, k faktuře potřebujete (krom jiného) položkový rozpočet z kterého bude patrné co je a co není součástí solárního systému. Solární systém vám musí spustit odborná firma.
Dotace na vytápění
Přeji dobrý den, v prosinci roku 2007 jsem spustil peletový kotel v novostavbě a tajně doufal, že moje myšlenka alternativního zdroje vytápění mi kromě dobrého pocitu (ten v každém případě jasně převažuje) přinese alespoň částečnou kompenzaci v podobě dotace, neboť nejde o levnou instalaci. Bohužel byla tato myšlenka při vyhlašování programů dotací na rok 2008 potrestána (jinak to nazvat snad ani nejde), neboť na ni dosáhl pouze ten, který likvidoval starý kotel. Další podmínkou bylo, že obec nesmí být plynofikována (ta naše je). Zajímal by mě Váš názor, jestli je možné v tomto roce čekat změnu, neboť podmínky roku minulého mě zklamaly. Případně existují nějaké evropské dotace, na které by člověk mohl dosáhnout? Děkuji za odpověď.
Michal
Společně
Dotační program konktrétně na kamna i krby a kotle bude vypsán v dubnu. Uvidíme tedy, zda budou méně přísné, ale dle našich předpokladů ano. Bude hodně podporován alternativní zdroj ale za předpokladu, že bude mít příznivé emise, což už většina kamen splňuje. EB
Dotace na vytápění
Dobry den, je mozne dostat dotaci na kamna na peletky Edilkamin Ecoidro s prosklenymi dvirky. Zaslechl jsem, ze u kamen co maji sklenena dvirka neni dotace mozna, nevite jak to tedy doopravdy je? Dekuji
Marek
Společně
Dobrý den, nezáleží zda kamna mají či nemají prosklená dvířka, záleží zda jsou jedinným zdrojem vytápění a v tomto domku nemůže být ani přípojka plynu. Pokud by jste toto splňoval, teoreticky by jste mohl dotaci dostat.EB

Najdete na iDNES.cz