STŘELEC A NAHRÁVAČ Milan Baroš (vlevo) a Harry Kewell se radují poté, co po...

STŘELEC A NAHRÁVAČ Milan Baroš (vlevo) a Harry Kewell se radují poté, co po jejich spolupráce vstřelil Galatasaray gól. | foto: Profimedia.cz

Baroš dal osmý gól sezony, ale jeho tým pak zápas totálně zpackal

• 2
Fotbalový reprezentant Milan Baroš vstřelil v turecké lize osmý gól v sezoně, Galatasaray Istanbul však v derby na hřišti Büyüksehiru prohrál 1:3.

Turecko

Český útočník si ve 32. minutě na hranici pokutového území předkopl míč a tvrdou ranou pod břevno otevřel skóre. Nejlepší střelec týmu zaznamenal v únoru svůj druhý zásah, v předchozích dvou měsících nehrál kvůli zraněnému stehennímu svalu.

Hosté však těsný náskok neudrželi a ve druhém poločase inkasovali během čtvrthodiny tři branky. Trápící se Galatasaray v této sezoně nebodoval už v jedenáctém utkání.

Výsledky 23. kola: Ankaragücü - Genclerbirligi 2:4, Büyüksehir - Galatasaray 3:1 (gól hostů Baroš),, Ankaragücü - Genclerbirligi 2:4, Büyüksehir - Galatasaray 3:1 (gól hostů Baroš), Gaziantepspor - Eskisehirspor 2:1, Fenerbahce - Kasimpasa 2:0, Karabükspor - Konyaspor 2:1, Sivasspor - Manisaspor 4:2, Trabzonspor - Kayserispor 3:3, Antalyaspor - Besiktas 0:2.

Skotsko

Výsledky 28. kola: Aberdeen - Heart of Midlothian 0:0, Hamilton - Dundee United 1:1, Hibernian - Inverness 2:0, Kilmarnock - St. Mirren 2:0, Motherwell - Celtic Glasgow 2:0, Glasgow Rangers - St. Johnstone 4:0.

Slovensko

Výsledky 19. kola: Dubnica - Košice 0:0, Prešov - Žilina 2:0 (6. Krajník, 78. Macko z pen.), Ružomberok - Nitra 1:0 (86. Chovanec), Senica - Banská Bystrica 3:0 (26. Piroska, 38. Diviš, 90.+1 Smetana z pen.), Dunajská Streda - Zlaté Moravce 2:1 (24. Tomčák, 55. Filo - 9. vlastní Obert).

Rakousko

Gól obránce Pavla Košťála rozhodl v rakouské lize o vítězství fotbalistů Wiener Neustadtu nad obhájcem titulu Salcburkem 1:0. Bývalý hráč Liberce vstřelil svou druhou branku v sezoně v 47. minutě hlavou po rohovém kopu záložníka Václava Kolouška.

Salcburk, na jehož lavičce chyběl nemocný kouč Huub Stevens, prohrál poprvé po osmi zápasech.

Výsledky 22. kola: Wacker Innsbruck - Mattersburg 2:0, Linec - Austria Vídeň 0:4, Rapid Vídeň - Kapfenberg 2:0, Wiener Neustadt - Salcburk 1:0 (gól Košťál), Sturm Štýrský Hradec - Ried 1:0.

Nizozemsko

Výsledky 25. kola: Tilburg - Heerenveen 4:3, Almelo - Arnhem 6:1, Roda Kerkrade - Graafschap 1:1, Breda - Haag 3:2, , Alkmaar - Twente Enschede 2:1, Feyenoord Rotterdam - Groningen 5:1, PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 0:0, Nijmegen - Utrecht 1:1.