Wagner byl vyloučen, ale Rapid vyhrál

Bregenz - Po 1084 minutách dostali fotbalisté Tirolu Innsbruck v rakouské lize gól. Soupeř Viktorie Žižkov v Poháru UEFA však ve 12. kole i tak v Bregenzu vyhrál 2:1. Neprůstřelnost brankáře Zieglera ukončil střídající Sturm z Bregenzu v 77. minutě utkání, k němuž nenastoupil kvůli naraženým žebrům v hostujícím týmu útočník Ježek. Innsbruck zůstal bez ztráty bodu v čele tabulky. Čisté konto v brance Rapidu Vídeň udržel Ladislav Maier a jeho tým se po šesti zápasech dočkal vítězství, když porazil Ried dvěma góly v posledních pěti minutách. To už hrál bez útočníka Reného Wagnera, který byl v 54. minutě vyloučen. Poprvé se tak dočkal vítězství Lothar Matthäus, nový trenér Rapidu.

O obě branky Innsbrucku se v 45. a v 51. minutě postaral jeho náhradník Glieder, jenž v prvním pohárovém duelu před jedenácti dny v Praze odehrál jen čtyři minuty. Tentokrát nenastoupil ani druhý útočník základní sestavy Gilewicz, jenž má pohmožděný prst u nohy a nad jeho startem v úterní odvetě visí velký otazník.

Glieder, jenž přišel do Tirolu loni ze Salcburku jako král střelců, však naznačil, že jej může nahradit. Ve svých deseti startech dal v tomto ligovém ročníku už svou čtvrtou a pátou branku, obě díky vydařeným hlavičkám.

Sestava Innsbrucku: Ziegler - Baur - Kogler, Zwyssig - Ibertsberger (86. Prudlo), Brzeczek (71. Barišič), Hörtnagl, Kirchler, Marasek - Glieder, Scharrer (60. Mair).

12. kolo: SW Bregenz - Tirol Innsbruck 1:2, Salcburk - Sturm Štýrský Hradec 0:2, Klagenfurt - Admira/Wacker Mödling 2:0, Rapid Vídeň - Ried 2:0, GAK Štýrský Hradec - Austria Vídeň 4:2.

1. Tirol Innsbruck      10 8 2 0 28:1 26
2. Sturm Št. Hradec  11 7 3 1 22:8 24
3. GAK Št. Hradec     12 5 3 4 23:20 18
4. Salcburk               12 4 4 4 11:12 16
5. Rapid Vídeň          12 4 3 5 13:17 15
6. Klagenfurt            11 4 3 4 11:16 15
7. Austria Vídeň       12 3 5 4 17:18 14
8. Ried                     12 2 6 4 18:20 12