Vedoucí Porto zdolalo Sporting

Lisabon - Souboj týmů ze špičky tabulky byl na programu v 17. kole portugalské ligy. Třetí Sporting Lisabon přivítal na svém hřišti vedoucí FC Porto. K nevoli domácích fanoušků padl v zápase jediný gól, kterým si hosté zajistili tři body a upevnili si vedení v tabulce. Zápas rozhodl už ve čtvrté minutě Costinho. Domácí fotbalisté navíc promarnili možnost předstihnout konkurenční Benfiku. Pouhé čtyři minuty vedli fotbalisté Bragy nad Coimbrou. Domácí dostal do vedení José Barros, vyrovnání zařídil Dario Monteiro.

Výsledky 17. kola:
Gil Vicente - Leiria 3:1, Sporting Lisabon - FC Porto 0:1, Braga - Coimbra 1:1, Guimaraes - Benfica Lisabon 1:1, Varzim - Santa Clara 0:0, Marítimo Funchal - Beira Mar 3:0, Pacos Ferreira - Moreirense 1:1, Boavista Porto - Nacional Funchal 0:0.

1. FC Porto                17 14 3 0 36:12 45
2. Benfica Lisabon     17 10 4 3 34:13 34
3. Guimaraes             17 9 4 4 33:22 31
4. Sporting Lisabon   17 10 1 6 27:22 31
5. Varzim                   17 8 2 7 25:22 26
6. Gil Vicente             17 8 2 7 26:25 26
7. Leiria                     17 7 3 7 24:24 24
8. Belenenses           16 7 3 6 20:21 24