OSLAVA STŘELCE. Hráči Manchesteru United se seběhli kolem Wayna Rooneyho (číslo

OSLAVA STŘELCE. Hráči Manchesteru United se seběhli kolem Wayna Rooneyho (číslo 10), střelce gólu. Svěřenci trenéra Fergusona rozstříleli Bolton 5:0. A kralují tabulce. | foto: Reuters

Týmy z Manchesteru kralují Anglii. Čech se vrátil do branky Chelsea

• 29
Anglické Premier League suverénně kralují týmy z Manchesteru. United i City své soupeře vyprášily a jejich kanonýři nastříleli hattrick. Chelsea se může opět spolehnout na zákroky brankáře Petra Čecha. Český gólman se po zranění kolene vrátil do sestavy londýnského klubu a pomohl mu k výhře v Sunderlandu.

Čech nastoupil k ligovému utkání po téměř měsíční pauze, ale mnoho práce na stadionu Sunderlandu neměl. Na rozdíl od něj se v základní jedenáctce Chelsea neobjevil nejdražší hráč na ostrovech Fernando Torres.

Přednost dostal mladík Sturridge, od první minuty si zahrály také posily Mata a Meireles. Ale o první gól hostů se postaral v 18. minutě kapitán Terry po centru Anelky. Na 2:0 zvýšil v 51. minutě po parádní akci Sturridge, domácí dali kontaktní gól až v závěru.

Sunderland přišel před zápasem o střelce Gyana, jenž odešel na celosezonní hostování do arabského klubu Al-Ain. Nahradit ho měl dánský útočník Bendtner, posila na hostování z Arsenalu, ale Čecha nepokořil.

KAPITÁN A STŘELEC. John Terry z Chelsea gestikuluje na diváky poté, co vstřelil
CHELSEA MÁM V SRDCI. Takový vzkaz jako by dával fanouškům Daniel Sturridge.

STŘELCI CHELSEA. Skóre v Sunderlandu otevřel kapitán Terry, druhý gól přidal Sturridge (vpravo).

Agüero nastřílel hattrick...

Do sestavy Manchesteru City se bez kapitánské pásky na ruce vrátil argentinský útočník Tévez, ale hlavní hvězdou zápasu s Wiganem byl jeho krajan Agüero, který se blýskl dalším vynikajícím výkonem.

První gól vstřelil ve 13. minutě, třetí jednadvacet minut před koncem. Tévez mezitím neproměnil penaltu, i přesto City dál válí.

Bosenský útočník Džeko, střelec šesti ligových gólů, proseděl celé utkání na lavičce. Manchester City si však i bez něj vytvořil příležitostí na několik zápasů dopředu.

PEKELNÉ SOUSTŘEDĚNÍ. Výraz ve tváří Sergia Agüera dokazuje, jak se útočník z
HATTRICK. Sergio Agüero z Manchesteru City (vlevo) se raduje se spoluhráčem
RADOST. Sergio Agüero se může radovat, před chvílí vstřelil gól.
NADŠENÝ STŘELEC. Sergio Agüero z Manchesteru City se raduje ze vstřeleného gólu.

ARGENTINSKÉ ESO. Střelec Sergio Agüero se podle všeho v Manchesteru City adaptoval velice rychle.

... ale Rooney se nenechal zahanbit

V základní sestavě Manchesteru United se poprvé objevil útočník Hernández, a to díky zranění Wellbecka. Kouč Alex Ferguson svého rozhodnutí nasadit mexického střelce nemusel litovat, Hernández se mu za důveru odměnil dvěma góly.

Ještě lépe se ovšem vedlo kanonýrovi Waynu Rooneymu, jenž se nechtěl nechat zastínit Agüerem z rivalského City a připsal si rovněž hattrick. Dva góly vstřelil v prvním poločase, další přidal ve druhé půli.

Rooney je ve skvělé formě, ve čtyřech utkáních skóroval celkem osmkrát.

Manchester United se mohl spolehnout na střeleckou potenci útočného dua a Bolton deklasoval na jeho hřišti 5:0. Byla to dvoustá výhra "Rudých ďáblů" v Premier League na hřišti soupeře.

Oba týmy z Manchesteru tak zůstávají nadále suverénní - v úvodu sezony vyhrály všechny čtyři zápasy. V čele tabulky jsou však i nadále díky lepšímu skóre United.

RADOST MANCHESTERU. Hráči Manchesteru United se radují ze vstřeleného gólu.
DŮVOD K RADOSTI. Hráči Manchesteru United se radují ze vstřeleného gólu.
RADOST Z GÓLU. Javier Hernández z Manchesteru United oslavuje gól, který před

SAMÝ ÚSMĚV. Hráči Manchesteru United měli k radosti důvod - Bolton rozdrtili na jeho hřišti pěti góly.

Arsenal poprvé vyhrál. Díky kurióznímu gólu

"Tohle je pro Arsenal nový start," ohlašoval před zápasem se Swansea trenér Arsene Wenger. Jeho tým prošel po debaklu 2:8 na Manchesteru United změnou a v základní sestavě Arsenalu se objevily dvě nové posily - stoper Mertesacker a záložník Arteta.

Další tři noví hráči, obránce Santos a záložníci Benajun a Čchu-jong, začali mezi náhradníky. Českého záložníka Tomáše Rosického do zápasu nepustilo zranění podkolenní šlachy, které utrpěl v reprezentačním duelu ve Skotsku.

Londýnský klub porazil Swansea na svém stadionu díky kuriózní situaci. Gól mu vlastně daroval brankář Vorm, jenž čtyři minuty před koncem prvního poločasu poslal míč nic netušícímu spoluhráči, od něhož se balon odrazil k Aršavinovi a ruský útočník už neměl se zakončením do odkryté branky problém.

TRPĚL NA LAVIČCE. Arsenal sice vyhrál, ale trenér Arsene Wenger si utkání pořádně protrpěl.

Tottenham má první výhru, Liverpool zase prohru

Dosud velmi dobře hrající Liverpool našel prvního pokořitele, poměrně překvapivě nestačil na mužstvo Stoke City. Svěřenci kouče Kennyho Dalglishe nedokázali reagovat na trefu Walterse z penalty poté, co jej v šestnáctce fauloval Carragher.

Tottenham slaví naopak první vítězství. Vítězný gól vstřelil útočník Adebayor, posila z Manchesteru City. Potřebnou výhru pojistil druhým gólem ve druhém poločase Defoe.

Gecov ani Grygera se startu za Fulham nedočkali

Fotbalisté Fulhamu vybojovali na domácím hřišti remízu 1:1 s Blackburnem. Oba týmy tak stále čekají na první vítězství. Zápas sledovaly z lavičky české posily Fulhamu Marcel Gecov a Zdeněk Grygera, žádný z nich se však premiérového startu v anglické lize nedočkal.

Fulham, který spolu se svým soupeřem patří k největším zklamáním úvodu sezony, získal pod trenérem Martinem Jolem ve čtvrtém kole teprve druhý bod. Zasloužil se o něj povedenou střelou Bobby Zamora, který v 38. minutě odpověděl na neméně vydařenou střelu hostujícího Rubéna Rochiny.

Zápas v nastavení poznamenal ostrý zákrok domácího brankáře Marka Schwarzera na Davida Hoiletta. Kanadský záložník dostal pas za obranu a mohl zakončit z hranice pokutového území, Schwarzer do něj však nešetrně naběhl a srazil ho k zemi. Jednadvacetiletý hráč opustil hřiště na nosítkách s fixací krční páteře.

Naopak naplno bodoval West Bromwich a do tabulky získal první body v sezoně. Na hřišti Norwiche zvítězil 1:0 díky brzké brance Petera Odemwingieho, který v novém ročníku nastoupil poprvé. Nigerijský forvard si ještě mohl dovolit čtvrt hodiny před koncem zahodit penaltu.

"Byl jsem několik týdnů zraněný, takže jsem teď moc šťastný. Jsem přesně tam, kam jsem se chtěl psychicky dostat. Atmosféra v šatně teď bude zcela jiná," radoval se Odemwingie, díky němuž se West Bromwich odpoutal ode dna tabulky a dostal se na 12. místo.

Výsledky 4. kola:
Bolton - Manchester United 0:5
(20., 25. a 68. Rooney, 5. a 58. Hernández), Arsenal - Swansea 1:0 (40. Aršavin), Everton - Aston Villa 2:2 (19. Osman, 69. Baines z pen. - 63. Petrov, 83. Agbonlahor), Manchester City - Wigan 3:0 (13., 63. a 69. Agüero), Stoke - Liverpool 1:0 (21. Walters z pen.), Sunderland - Chelsea 1:2 (90.+1 Či Tong-won - 18. Terry, 51. Sturridge), Wolverhampton - Tottenham 0:2 (67. Adebayor, 80. Defoe), Norwich - West Bromwich 0:1 (3. Odemwingie), Fulham - Blackburn 1:1 (38. Zamora - 32. Rochina). QPR - Newcastle 0:0.