RUSKO
Český útočník Jan Holenda přišel v Machačkale o pozici nejlepšího střelce. Po 30. kole ho předstihl Samuel Eto´o, jenž vstřelil Samaře dva góly. V tomto ročníku už dal sedm gólů v devíti zápasech.
Eto'o v zápase se Samarou bleskově odpověděl na úvodní gól hostů a v 56. minutě po centru Žirkova vyrovnal. Čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky poté z penalty upravil na 3:1 a tři minuty před koncem přenechal své místo na hrotu českému útočníkovi Holendovi.
Právě bývalého hráče Sparty vystřídal Eto'o na prvním místě týmové tabulky střelců, Holenda dal v letošní sezoně šest gólů.
Výsledky 30. kola: Rostov na Donu - Tomsk 2:1, Machačkala - Samara 3:1, Dynamo Moskva - Spartak Moskva 1:1, Groznyj - FK Krasnodar 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 30 | 17 | 10 | 3 | 59:25 | 61 |
2. | CSKA Moskva | 30 | 16 | 11 | 3 | 58:29 | 59 |
3. | Dynamo Moskva | 30 | 16 | 7 | 7 | 51:30 | 55 |
4. | Lokomotiv Moskva | 30 | 15 | 8 | 7 | 49:30 | 53 |
5. | Spartak Moskva | 30 | 15 | 8 | 7 | 48:33 | 53 |
6. | Kazaň | 30 | 13 | 10 | 7 | 40:27 | 49 |
7. | Kubaň Krasnodar | 30 | 14 | 7 | 9 | 38:27 | 49 |
8. | Machačkala | 30 | 13 | 9 | 8 | 38:32 | 48 |
9. | FK Krasnodar | 30 | 10 | 8 | 12 | 38:43 | 38 |
10. | Rostov na Donu | 30 | 8 | 8 | 14 | 31:45 | 32 |
11. | Groznyj | 30 | 8 | 7 | 15 | 29:45 | 31 |
12. | Nižnij Novgorod | 30 | 8 | 4 | 18 | 24:40 | 28 |
13. | Perm | 30 | 6 | 9 | 15 | 20:39 | 27 |
14. | Samara | 30 | 6 | 9 | 15 | 21:43 | 27 |
15. | Nalčik | 30 | 5 | 9 | 16 | 23:40 | 24 |
16. | Tomsk | 30 | 4 | 8 | 18 | 19:58 | 20 |
TURECKO
Výsledky 10. kola: Samsunspor - Ankaragücü 2:2, Sivasspor - Fenerbahce 2:0, Manisaspor - Antalyaspor 1:0, Orduspor - Gaziantepspor 0:0, Karabükspor - Eskisehirspor 1:2, Galatasaray - Mersin 0:0, Büyüksehir - Bursaspor 0:0, Trabzonspor - Kayserispor 2:1, Genclerbirligi - Besiktas 4:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Fenerbahce | 10 | 6 | 3 | 1 | 15:9 | 21 |
2. | Trabzonspor | 10 | 5 | 4 | 1 | 16:10 | 19 |
3. | Galatasaray | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:9 | 18 |
4. | Büyüksehir | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:10 | 18 |
5. | Manisaspor | 10 | 5 | 3 | 2 | 11:7 | 18 |
6. | Orduspor | 10 | 4 | 5 | 1 | 10:6 | 17 |
7. | Besiktas | 10 | 5 | 2 | 3 | 15:13 | 17 |
8. | Eskisehirspor | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:12 | 14 |
8. | Mersin | 10 | 4 | 2 | 4 | 12:12 | 14 |
10. | Genclerbirligi | 10 | 4 | 2 | 4 | 14:16 | 14 |
11. | Sivasspor | 10 | 4 | 2 | 4 | 14:18 | 14 |
12. | Bursaspor | 10 | 3 | 4 | 3 | 14:10 | 13 |
13. | Kayserispor | 10 | 3 | 1 | 6 | 13:15 | 10 |
14. | Antalyaspor | 10 | 2 | 4 | 4 | 8:12 | 10 |
15. | Gaziantepspor | 10 | 2 | 3 | 5 | 9:11 | 9 |
16. | Karabükspor | 10 | 2 | 2 | 6 | 10:14 | 8 |
17. | Samsunspor | 10 | 1 | 5 | 4 | 8:14 | 8 |
18. | Ankaragücü | 10 | 0 | 2 | 8 | 9:22 | 2 |
NIZOZEMSKO
Výsledky 12. kola: Breda - Arnhem 1:0, Roda Kerkrade - Heerenveen 1:2, Waalwijk - Groningen 1:1, Feyenoord Rotterdam - Nijmegen 0:1, Utrecht - Ajax Amsterdam 6:4, Alkmaar - Haag 3:0, Twente Enschede - Graafschap 4:0, PSV Eindhoven - Almelo 4:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Alkmaar | 12 | 10 | 1 | 1 | 28:8 | 31 |
2. | Twente Enschede | 12 | 7 | 4 | 1 | 32:12 | 25 |
3. | PSV Eindhoven | 12 | 7 | 4 | 1 | 33:14 | 25 |
4. | Arnhem | 12 | 6 | 3 | 3 | 18:12 | 21 |
5. | Ajax Amsterdam | 12 | 5 | 5 | 2 | 32:20 | 20 |
6. | Heerenveen | 12 | 5 | 5 | 2 | 25:19 | 20 |
7. | Groningen | 12 | 5 | 3 | 4 | 22:18 | 18 |
8. | Feyenoord Rotterdam | 12 | 5 | 3 | 4 | 21:17 | 18 |
9. | Almelo | 12 | 4 | 4 | 4 | 18:18 | 16 |
10. | Breda | 12 | 5 | 1 | 6 | 18:19 | 16 |
11. | Utrecht | 12 | 4 | 3 | 5 | 22:22 | 15 |
12. | Waalwijk | 12 | 4 | 2 | 6 | 12:19 | 14 |
13. | Nijmegen | 12 | 4 | 1 | 7 | 11:17 | 13 |
14. | Haag | 12 | 4 | 1 | 7 | 14:24 | 13 |
15. | Roda Kerkrade | 12 | 4 | 0 | 8 | 15:33 | 12 |
16. | Graafschap | 12 | 2 | 3 | 7 | 11:26 | 9 |
17. | Venlo | 12 | 1 | 4 | 7 | 12:29 | 7 |
18. | Excelsior Rotterdam | 12 | 1 | 3 | 8 | 7:24 | 6 |
BELGIE
Výsledky 13. kola: Gent - Mechelen 6:2, Beerschot - Mons 2:0, Genk - Kortrijk 2:2, Lierse - Lovaň 3:1, Waregem - St. Truiden 0:0, Westerlo - Lokeren 2:4, Cercle Bruggy - Anderlecht 1:0, Standard Lutych - FC Bruggy 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 13 | 9 | 2 | 2 | 26:10 | 29 |
2. | Gent | 13 | 8 | 2 | 3 | 32:18 | 26 |
3. | Cercle Bruggy | 13 | 7 | 5 | 1 | 18:11 | 26 |
4. | FC Bruggy | 13 | 6 | 4 | 3 | 26:18 | 22 |
5. | Standard Lutych | 13 | 6 | 4 | 3 | 16:17 | 22 |
6. | Kortrijk | 13 | 6 | 3 | 4 | 20:14 | 21 |
7. | Genk | 13 | 5 | 5 | 3 | 25:20 | 20 |
8. | Mons | 13 | 4 | 5 | 4 | 25:22 | 17 |
9. | Beerschot | 13 | 4 | 5 | 4 | 24:21 | 17 |
10. | Lokeren | 13 | 4 | 3 | 6 | 19:21 | 15 |
11. | Lovaň | 13 | 4 | 2 | 7 | 15:24 | 14 |
12. | Mechelen | 13 | 4 | 2 | 7 | 15:26 | 14 |
13. | Waregem | 13 | 2 | 6 | 5 | 11:17 | 12 |
14. | Lierse | 13 | 2 | 6 | 5 | 9:16 | 12 |
15. | St. Truiden | 13 | 1 | 4 | 8 | 19:32 | 7 |
16. | Westerlo | 13 | 1 | 4 | 8 | 11:24 | 7 |
SLOVENSKO
Trnava uhájila se Slovanem Bratislava první místo a díky vítězství 2:0 zvýšila náskok na dva body. Oba góly týmu českého trenéra Pavla Hoftycha vstřelil v druhém poločase útočník Koro Koné z Pobřeží slonoviny.
Český gólman Martin Raška v brance Trnavy vychytal čisté konto i díky tomu, že Halenár v závěru prvního poločasu trefil tyč.
"Chtěli jsme využít náročného programu Slovanu. Sami víme, jak je těžké se přeorientovat z pohárových zápasů na ligu, zvlášť když chybí čas na regeneraci," uvedl Hoftych v narážce na čtvrteční zápas hostů v Evropské lize proti PSG. "Chtěli jsme hrát agresivně a spolehnout se na to, že budeme mít více sil. V prvním poločase jsme měli šanci my i soupeř, po přestávce jsme byli přímočařejší a po dvou gólech si vůlí a s fanoušky za zády vítězství pohlídali."
Podrobné zpravodajství ze slovenské ligyVíce informací ze slovenské ligy najdete na serveru SME.sk |
Bratislavský trenér Vladimír Weiss si atmosféru zápasu pochvaloval, ale mrzela ho špatná produktivita týmu a chyby hráčů.
"Při prvním gólu chyboval Had, při druhém koukal Táborský na mladého Habánka jako učeň," kritizoval českého fotbalistu.
Výsledky 15. kola: Banská Bystrica - Prešov 2:0 (14. Jakubko, 90.+2 Rejdovian), Nitra - Trenčín 0:0, Ružomberok - Dunajská Streda 3:1 (25. Maslo, 75. Serečin, 77. Skalák - 4. Delarge), Zlaté Moravce - Košice 3:2 (12. a 29. Brčák, 49. vlastní Škutka - 44. Nurkovič, 73. Diaby), Žilina - Senica 3:1 (26. a 38. z pen. Mráz, 8. vlastní Šíma - 22. Valenta), Trnava - Slovan Bratislava 2:0 (53. a 65. Kone)..
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Trnava | 15 | 9 | 3 | 3 | 18:11 | 30 |
2. | Žilina | 15 | 8 | 4 | 3 | 22:14 | 28 |
3. | Ružomberok | 15 | 7 | 5 | 3 | 23:12 | 26 |
4. | Senica | 15 | 7 | 5 | 3 | 22:12 | 26 |
5. | Zlaté Moravce | 15 | 7 | 5 | 3 | 18:14 | 26 |
6. | Slovan Bratislava | 15 | 7 | 4 | 4 | 20:17 | 25 |
7. | Banská Bystrica | 15 | 6 | 2 | 7 | 20:19 | 20 |
8. | Nitra | 15 | 3 | 8 | 4 | 14:15 | 17 |
9. | Trenčín | 15 | 3 | 6 | 6 | 14:19 | 15 |
10. | Košice | 15 | 3 | 4 | 8 | 14:24 | 13 |
11. | Prešov | 15 | 2 | 4 | 9 | 7:20 | 10 |
12. | Dunajská Streda | 15 | 3 | 0 | 12 | 9:24 | 9 |
SKOTSKO
Výsledky 14. kola: Glasgow Rangers - Dundee United 3:1, Hibernian - Dunfermline 0:1, Kilmarnock - Inverness 3:6, St. Mirren - Heart of Midlothian 0:0, Motherwell - Celtic Glasgow 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Glasgow Rangers | 14 | 12 | 2 | 0 | 30:6 | 38 |
2. | Celtic Glasgow | 13 | 8 | 2 | 3 | 25:13 | 26 |
3. | Motherwell | 14 | 8 | 2 | 4 | 18:17 | 26 |
4. | St. Johnstone | 13 | 5 | 4 | 4 | 15:11 | 19 |
5. | Heart of Midlothian | 14 | 5 | 4 | 5 | 13:9 | 19 |
6. | St. Mirren | 14 | 4 | 5 | 5 | 12:13 | 17 |
7. | Kilmarnock | 14 | 3 | 6 | 5 | 19:24 | 15 |
8. | Dundee United | 14 | 3 | 5 | 6 | 20:26 | 14 |
9. | Hibernian | 14 | 3 | 4 | 7 | 14:22 | 13 |
10. | Dunfermline | 13 | 3 | 4 | 6 | 14:27 | 13 |
11. | Aberdeen | 13 | 3 | 3 | 7 | 13:16 | 12 |
12. | Inverness | 14 | 3 | 3 | 8 | 19:28 | 12 |
RAKOUSKO
Výsledky 14. kola: Wiener Neustadt - Admira Trenkwalder 0:0, Ried - Rapid Vídeň 1:1, Mattersburg - Salcburk 3:0, Sturm Štýrský Hradec - Kapfenberg 1:0, Austria Vídeň - Wacker Innsbruck 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Admira Trenkwalder | 14 | 7 | 6 | 1 | 26:17 | 27 |
2. | Austria Vídeň | 14 | 6 | 5 | 3 | 28:20 | 23 |
3. | Rapid Vídeň | 14 | 5 | 6 | 3 | 22:15 | 21 |
4. | Ried | 14 | 5 | 6 | 3 | 21:15 | 21 |
5. | Salcburk | 14 | 5 | 5 | 4 | 19:15 | 20 |
6. | Sturm Štýrský Hradec | 14 | 5 | 5 | 4 | 23:21 | 20 |
7. | Wacker Innsbruck | 14 | 3 | 7 | 4 | 17:22 | 16 |
8. | Wiener Neustadt | 14 | 3 | 5 | 6 | 11:22 | 14 |
9. | Mattersburg | 14 | 2 | 6 | 6 | 18:22 | 12 |
10. | Kapfenberg | 14 | 2 | 3 | 9 | 12:28 | 9 |
PORTUGALSKO
Výsledky 10. kola: Pacos Ferreira - Guimaraes 1:5, Marítimo - Coimbra 3:2, Olhanense - FC Porto 0:0, Beira Mar - Feirense 2:1, Rio Ave - Nacional Funchal 2:1, Setúbal - Gil Vicente 0:0, Braga - Benfica Lisabon 1:1, Sporting Lisabon - Leiria 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Porto | 10 | 7 | 3 | 0 | 25:5 | 24 |
2. | Benfica Lisabon | 10 | 7 | 3 | 0 | 23:10 | 24 |
3. | Sporting Lisabon | 10 | 7 | 2 | 1 | 24:10 | 23 |
4. | Marítimo | 10 | 6 | 3 | 1 | 16:11 | 21 |
5. | Braga | 10 | 5 | 4 | 1 | 13:4 | 19 |
6. | Olhanense | 10 | 3 | 4 | 3 | 10:10 | 13 |
7. | Coimbra | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:15 | 13 |
8. | Gil Vicente | 10 | 2 | 5 | 3 | 10:16 | 11 |
9. | Setúbal | 10 | 3 | 2 | 5 | 7:14 | 11 |
10. | Guimaraes | 10 | 3 | 1 | 6 | 14:14 | 10 |
11. | Beira Mar | 10 | 2 | 4 | 4 | 6:6 | 10 |
12. | Nacional Funchal | 10 | 3 | 1 | 6 | 6:20 | 10 |
13. | Leiria | 10 | 3 | 0 | 7 | 11:19 | 9 |
14. | Rio Ave | 10 | 2 | 2 | 6 | 9:12 | 8 |
15. | Pacos Ferreira | 10 | 2 | 1 | 7 | 10:21 | 7 |
16. | Feirense | 10 | 1 | 4 | 5 | 6:17 | 7 |
BĚLORUSKO
BATE Borisov, který je jedním ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, zvítězil v 31. kole běloruské ligy na hřišti Grodna 1:0. O výhře už jistého obhájce titulu rozhodl v 66. minutě záložník Pavlov.
Borisov nastoupil v sestavě: Gutor - Lichtarovič (68. Baga), Jurevič, Simič, Raďkov - Bressan, Gordejčuk, Pavlov, M. Voloďko (80. Rudik), Aleksijan - Skavyš (64. Koncevoj).
Běloruský tým přivítá Plzeň v předposledním kole skupiny H 23. listopadu v Minsku.