Bayern Mnichov smetl Mohuč a dál se přetahuje o první místo.

Bayern Mnichov smetl Mohuč a dál se přetahuje o první místo. | foto: Uwe Lein, AP

Štajnerův gól Hannoveru nepomohl, Bayern dál útočí na první místo

• 2
Přetahovaná o první místo v německé lize pokračuje. Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili ve 20. kole Mohuč 3:0 a dál ztrácí na Leverkusen dva body. Lídr tabulky totiž porazil Freiburg 3:1.

Mnichovský celek měl k výhře nad Mohučí nakročeno už po půlhodině hry, kdy zahrával pokutový kop. K exekuci se postavil brankář Butt, ale svého gólmanského kolegu Müllera nepřekonal.

Jeho neúspěch však po změně stran napravili Van Buyten, Gomez a Robben a zajistili favoritovi sedmé vítězství za sebou.

Za Mohuč odehrál první poločas Jan Šimák.

Štajner dal gól, Hannover přesto nebodoval

V dresu Hannoveru na sebe upozornil Jiří Štajner, ale ani jeho gól týmu nepomohl. Hannovec prohrál v důležitém utkání v boji o záchranu s Norimberkem 1:3.

Štajner se po vyvedeném úvodu střelecky zasekl stejně jako celý Hannover. První gól od začátku listopadu vstřelil v 65. minutě a rychle tak snížil na 1:2 po druhém gólu Bunjaka.

Jenže švýcarský útočník záhy přidal svůj třetí zásah v zápase a devátý v sezoně a definitivně rozhodl. Hannover tak prohrál popáté za sebou a ještě více zabředl do sestupových starostí.

Zazářil i brankář Jaroslav Drobný, který potřetí za sebou udržel Hertě
Berlín čisté konto a pomohl tak k bezbrankové remíze s Bochumí. Bez
inkasované branky je tak už 283 minut.

Na premiéru v dresu Herthy si musí dál počkat Roman Hubník, který po zranění zůstal jen na lavičce.

Leverkusen dal tři góly během čtyř minut

První zůstává Leverkusen, který vyhrál 3:1 nad Freiburgem zásluhou tří branek během čtyř minut první půle. V 36. minutě nejprve otevřel skóre svým 13. gólem sezony nejlepší kanonýr soutěže Kiessling, za minutu zvýšil Derdiyok a ve 40. minutě pokořil obranu potřetí stoper Hyypiä.

Hosté, bojující o záchranu, už jen snížili.

Za Leverkusen odehrál celý zápas český reprezentant Michal Kadlec, v
sestavě hostů chyběl zraněný Pavel Krmaš.

Blízko k ukončení sedmizápasové série bez výhry byl v páteční předehrávce Wolfsburg. Mistrovský tým v prvním utkání po odvolání trenéra Armina Veha vedl na hřišti Hamburku díky trefě kanonýra Edina Džeka až do druhé minuty nastavení, v níž srovnal střídající Piotr Trochowski.

Bosňan Džeko poslal Wolfsburg do vedení v 34. minutě svým devátým gólem v sezoně a dal tak dárek k 58. narozeninám dočasnému kouči Lorenzi-Güntherovi Köstnerovi, jenž v týdnu nahradil propuštěného Veha.

Snový nástup do funkce mu však překazil německý reprezentant Trochowski, který těsně před závěrečným hvizdem vyrovnal z přímého kopu.

Srovnat mohl už dříve český obránce David Rozehnal, ale osm minut po přestávce trefil hlavou jen břevno. Reprezentační stoper odehrál celý zápas, hamburský kapitán David Jarolím střídal v 78. minutě a pustil na trávník právě střelce vyrovnávací branky Trochowského.

Celý zápas na lavičce Wolfsburgu strávil obránce Jan Šimůnek, jenž od Veha nedostal šanci od srpnového domácího duelu právě s Hamburkem. Druhého startu v sezoně se zatím nedočkal ani u kouče Köstnera, který ho zná z rezervního týmu.

Pátou porážku za sebou utrpěli fotbalisté Brém, kteří prohráli 3:4 na
hřišti Mönchengladbachu. Na pohárové příčky tak ztrácejí už sedm bodů.

Na výhře domácích měl hlavní zásluhu argentinský útočník Raul Bobadilla. Ten se v dosavadním průběhu sezony trápil, měl na kontě jedinou branku, tentokrát však zazářil a postaral se o všechny čtyři góly. Na dva nahrál a další dva vstřelil sám.

Schalke má tři body, Morávek znovu nehrál

Zvítězilo třetí Schalke, které porazilo Hoffenheim 2:0. Skóre otevřel po
dvaceti minutách svým jedenáctým ligovým gólem útočník Kuranyi, který se trefil ve třech posledních zápasech a na vedoucího střelce Kiesslinga z Leverkusenu už ztrácí jen jedinou branku.

Pojistku přidal krátce po přestávce obránce Schmitz. Domácí Jan Morávek do hry opět nezasáhl.

Dortmundu po čtyřech měsících našel přemožitele, když prohrál 1:4 na
hřišti Stuttgartu a přišel o sérii 13 zápasů bez prohry a šesti výher za sebou.

Zásluhou desáté trefy útočníka Barriose v sezoně držel Dortmund dlouho
remízu. V závěru ale nejprve mířil přesně z přímého kopu Kuzmanovič a
následně výhru Stuttgartu ještě navýšili Marica, který předtím neproměnil
pokutový kop, a Träsch.

Výsledky - 20. kolo: Hamburk - Wolfsburg 1:1 (90.+2 Trochowski - 34. Džeko), Bayern Mnichov - Mohuč 3:0 (58. Van Buyten, 75. Gómez, 86. Robben), Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:2 (76. Chris - 59. Maniche, 84. Petit), Hannover - Norimberk 1:3 (65. Štajner - 30., 64. a 69. Bunjaku), Hertha Berlín - Bochum 0:0, Mönchengladbach - Brémy 4:3 (18. a 35. Bobadilla, 4. Reus, 13. Colautti - 26. Özil, 40. Pizarro, 85. Frings), Schalke - Hoffenheim 2:0 (19. Kuranyi, 49. Schmitz), Stuttgart - Dortmund 4:1 (14. vlastní Santana, 77. Kuzmanovič, 88. Marica,