Na vrcholu pyramidy blázní radostí Pepe, který slaví  se spoluhráči z Realu

Na vrcholu pyramidy blázní radostí Pepe, který slaví se spoluhráči z Realu Madrid druhý gĺ do sítě Atlétika. | foto: Reuters

Real Madrid nakročil do finále poháru. V derby vyškolil Atlétiko

• 8
Hodně blízko do finále Španělského poháru mají fotbalisté Realu Madrid. V prvním utkání jasně ovládli městské derby, když Atlétiko přehráli 3:0. Barcelona začínala také doma a San Sebastian porazila 2:0. Soupeř hrál celý druhý poločas bez vyloučeného Iniga Martineze. Odvety se hrají příští týden.

Atlético sice přijelo na stadion Santiaga Bernabéua poprvé od roku 1996 v roli ligového lídra, třetí výhru nad Realem za sebou však nepřidalo. Tým trenéra Diega Simeoneho navíc poprvé v sezoně inkasoval tři branky a zaznamenal první prohru od října.

Real se ujal vedení v 17. minutě, kdy Pepeho střelu tečoval Emiliano Insúa. Druhý gól přidal po necelé hodině hry útočník Jesé, který zužitkoval přihrávku Ángela di Maríi. Argentinský záložník byl poté i u třetí branky, když jeho střelu srazil do vlastní sítě Joao Miranda.

Klíčové momenty se na Nou Campu odehrály ve 44. minutě, kdy nejprve poslal Katalánce do vedení Sergio Busquets a následně dostal za protesty červenou kartu hostující Inigo Martínez. Po přestávce potvrdil výhru favorita kuriózním vlastním gólem hostující brankář Eňaut Zubikarai, kterého nešťastně napálil spoluhráč.