NESTAČILO TO. Gól Karima Benzemy Realu Madrid k vítězství nad Atlétikem nestačil. Zápas skončil remízou 1:1. | foto: Reuters

Real v derby neudržel vedení, Villarreal poprvé prohrál, ale dál vede

• 19
Dlouho směřovali za třemi body, nakonec ale fotbalisté Realu Madrid mají z derby proti Atlétiku jenom bod. Na vedoucí gól Benzemy z deváté minuty odpověděl v poslední desetiminutovce Vietto a zajistil svému týmu cenný bod. Villarreal, soupeř Plzně v Evropské lize, poprvé v domácí soutěži prohrál, přesto dál vede tabulku.

Real na hřišti Atlétika sice měl dlouho k vítězství blízko, ale remízu po průběhu zápasu zřejmě bude brát. Atlétiko totiž v první půli zahodilo penaltu, neuspěl Francouz Griezmann. V závěru nakonec přece jen srovnalo, Viettův gól přišel v 83. minutě. A Real už nedokázal reagovat.

Villarreal porazil ve čtvrtek na svém stadionu Plzeň 1:0 zásluhou Baptistaa, který dnes nebyl připraven ani na lavičce. Na hřišti Levante „Žlutá ponorka“ nepotvrdila roli favorita a za celkem z druhého konce tabulky zaostávala. Levante přestřílelo Villarreal 10:3.

Hosté navíc hráli od 36. minuty v deseti po vyloučení Jokiče. Dlouho sice drželi bezbrankový stav, v 83. minutě ale poslal Ghilas přesný centr do vápna, po němž střelou z voleje nekompromisně zakončil Deyverson a rozhodl o první výhře Levante v sezoně.

Trenér Villarrealu Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bailly, Ruíz, Jokič - Leiva (38. Costa), Trigueros, Pina, Alfonso (46. Castillejo) - Samu (58. Dos Santos), Soldado.

Barcelona podruhé za sebou na hřišti soupeře podlehla. V 8. kole nestačila na domácí Sevillu, která zvítězila 2:1. Domácí krátce po půli dali dva góly, v 74. minutě snížil z penalty Neymar. Poraženým kvůli zranění kolene chyběl Messi.

Před deseti dny dostala Barcelona čtyři góly ve Vigu, to Lionel Messi byl ještě na hřišti. Pak se v domácím utkání s Las Palmas jeden z nejlepších světových fotbalistů zranil.

Barcelona vyhrála jen těsně 2:1, stejným výsledkem se jí podařilo v Lize mistrů zdolat Leverkusen, když dlouho prohrávala a v závěru během dvou minut skóre se štěstím otočila. V Seville, opět bez Messiho, však už na body nedosáhla. Pro Sevillu to bylo teprve druhé vítězství v sezoně.

Barcelona dlouho čekala na gól. Nejblíže byla ve 23. minutě, kdy Neymar namířil z přímého kopu do tyče, míč se odrazil od zad brankáře Sergia Rica a kutálel se po čáře až k druhé tyči.

Krátce po půli skórovali domácí, když si na centr Kevina Gameira v 52. minutě počíhal nehlídaný Michael Krohn-Dehli. Za šest minut přidal druhou branku Vicente Iborra, který se vyhnul ofsajdu a skóroval akrobaticky přes hlavu.

Hostům se podařilo už jen snížit zásluhou Neymara, který z penalty potrestal odpískanou ruku Benoita Trémoulinase. Ve zbývající čtvrthodině domácí vítězství uhájili, k čemuž jim během zápasu pomohla celkem čtyřikrát branková konstrukce.

Výsledky 7. kola: FC Sevilla - FC Barcelona 2:1 (52. Krohn-Dehli, 58. Iborra - 74. Neymar z pen.), Granada - La Coruňa 1:1 (65. Piti - 25. Fadžr), Espaňol Barcelona - Sporting Gijón 1:2 (62. Caicedo - 10. Halilovič, 90.+2 Menéndez), Las Palmas - Eibar 0:2 (7. Perez, 62. Baston), Málaga - San Sebastian 3:1 (4., 7. a 89. Charles, - 14. Agirretxe), Vallecano - Betis Sevilla 0:2 (20. Westermann, 61. Castro), Bilbao - Valencie 3:1 (34. Laporte, 60. Susaeta, 69. Aduriz - 20. Parejo), Levante - Villarreal 1:0 (83. Deyverson), Atlético Madrid - Real Madrid 1:1 (83. Vietto - 9. Benzema).