Stefan Savič (vlevo) a Luis Suarez z Atlética Madrid se radují z výhry nad...

Stefan Savič (vlevo) a Luis Suarez z Atlética Madrid se radují z výhry nad Getafe. | foto: AP

Atlético Madrid otočilo po gólech Suáreze duel s Getafe a vede ligu

• 1
Fotbalisté Atlétika Madrid otočili díky dvěma trefám Luise Suáreze duel 6. kola španělské ligy na hřišti Getafe a po výhře 2:1 se dostali se 14 body do čela neúplné tabulky. Na druhý Real Madrid, který dohrává ve středu zápas s Mallorkou, mají jednobodový náskok.

Getafe, jež nastoupilo bez zraněného Jakuba Jankta a od 74. minuty dohrávalo bez vyloučeného Carlese Aleni, prohrálo i šestý zápas v lize a zůstává u dna tabulky.

Domácí měli zápas proti úřadujícímu šampionovi dobře rozehraný. Do vedení se dostali v závěru první půle, kdy hlavičkující Mitrovič využil z druhé vlny předchozího zaváhání brankáře Oblaka.

Hosté se proti soupeřově pečlivé obraně těžko prosazovali, ale pomohlo jim vyloučení Aleni, který dostal čtvrt hodiny před koncem červenou kartu za nešetrný zákrok na Cunhu.

Početní výhodu využil už po čtyřech minutách pohotovým zakončením Suárez a tentýž hráč se prosadil i v první minutě nastaveného času, kdy dokonal obrat po centru Vrsaljka. Atlético tak zůstalo v tomto ročníku neporažené.

Výsledky 6. kola:
Getafe - Atlético Madrid 1:2
(45. Mitrovič - 78. a 90.+1 Suárez),  Bilbao - Vallecano 1:2 (33. vlastní Ciss - 5. García, 90.+6 Falcao), Levante - Vigo 0:2 (66. Aspas, 85. Méndez).

Getafe CF - Atlético Madrid 1:2 (1:0)

Branky: 45. S. Mitrović - 78. L. Suárez, 90+1. L. Suárez. Rozhodčí: Cuadra – Barbero, Lopez. ŽK:66. Jaime Mata, 90. Nemanja Maksimović, 90+6. Cuenca - 22. L. Suárez, 65. H. Herrera, 67. J. Giménez, 90+3. Carrasco, 90+7. Cunha. ČK:74. Aleñá.

Getafe CF Soria – Iglesias, Dakonam, S. Mitrović, Cuenca, Olivera – Florentino (90+4. Poveda Romera), Nemanja Maksimović, Aleñá – Jaime Mata, Macías (68. Ünal).

Atlético Madrid Oblak (C) – Trippier, Savić, J. Giménez, Lodi, Á. Correa, M. Llorente, H. Herrera, Carrasco, L. Suárez, Griezmann.

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 1:2 (1:1)

Branky: 33. Ciss - 5. Á. García, 90+6. Falcao. Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez. ŽK:16. Núñez, 56. Muniain - 6. Catena, 83. Maraš.

Athletic Bilbao Simón – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Lekue – N. Williams (75. Morcillo), Vesga (75. Dani García), Zarraga (69. Vencedor), Muniain (C) (69. Berenguer) – Raúl García (64. I. Williams), Villalibre.

Rayo Vallecano Dimitrievski – Balliu, Maraš, Catena, F. García – Comesaña (C), Ciss (59. Valentín), Unai López (76. Falcao) – Palazón (79. Kévin Rodrígues), Guardiola (59. Nteka), Á. García (79. Bébé).

Levante UD - Real Club Celta de Vigo 0:2 (0:0)

Branky: 66. Aspas, 85. Méndez. Rozhodčí: Figueroa – Carreño, Núñez. ŽK:9. Martí, 59. Miramón, 89. De Frutos - 4. Tapia, 69. Aspas.

Levante UD Cárdenas – Mustafi, Rober (73. De Frutos), Vezo – Miramón (87. Cantero), Pepelu (77. N. Vukčević), Radoja (73. Goméz), Martínez (73. Melero), Franquesa – Morales, Martí.

Real Club Celta de Vigo Dituro – Mallo, N. Araujo, Murillo, Galán – Tapia (46. Nolito) – Méndez (88. Yokuşlu), Beltrán, Cervi (46. Denis Suárez) – S. Mina, Aspas (77. Domínguez).