Cristiano Ronaldo padá v utkání na hřišti Almerie. Pod nohy mu skočil Francisco...

Cristiano Ronaldo padá v utkání na hřišti Almerie. Pod nohy mu skočil Francisco Velez. | foto: AP

Real Madrid uspěl na hřišti Almeríe, Ronaldo dal dva góly

• 0
Real Madrid vyhrál předehrávku 15. kola španělské ligy na hřišti Almeríe 4:1 a zaznamenal dvacátou výhru v soutěžních zápasech za sebou, čímž znovu vylepšil španělský rekord. Dvěma góly v poslední desetiminutovce se na tom podílel Cristiano Ronaldo a svoji bilanci v této ligové sezoně vylepšil na 25 branek.

V kalendářním roce se v počtu gólů v soutěžních zápasech včetně portugalské reprezentace dostal na číslo 60.

Na lavičce Almeríe ještě chyběl nový kouč Juan Ignacio Martínez, který v týdnu nahradil odvolaného Francisca Rodriguéze. Jeho tým se po prohře ocitl vinou horšího skóre na sestupové pozici.

Domácí přitom byli relativně blízko bodovému zisku, protože v prvním poločase na Iscův gól brzy dokázal odpovědět Verza. Bale ještě před přestávkou vrátil favoritovi vedení, ale Almería mohla po hodině hry znovu vyrovnat, jenže Verzovi chytil penaltu Casillas. A v závěru přišly Ronaldovy chvíle.

Realu tím pro letošní rok skončily povinnosti v domácí soutěži. Vítěz Ligy mistrů se teď přesune do Maroka, kde jej v úterý čeká semifinále klubového mistrovství světa.