Mexický útočník Carlos Vela se raduje z gólu San Sebastianu proti Atlétiku...

Mexický útočník Carlos Vela se raduje z gólu San Sebastianu proti Atlétiku Madrid. | foto: Reuters

Atlético se mohlo dotáhnout na Real, v San Sebastianu ale prohrálo

• 0
Fotbalisté Atlétika Madrid prohráli na hřišti San Sebastian 2:0 a v tabulce zůstávají třetí. V zápase jedenáctého kola španělské ligy inkasovali obě branky z penalt a nevyužili šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Real Madrid.

Fotbalisté Atlétika Madrid dostali v lize podruhé za sebou dva góly. Zatímco před týdnem Málagu přestříleli, tentokrát v San Sebastianu padli. Oba góly dostali z pokutových kopů ve druhém poločase. První penaltu proměnil Carlos Vela, podruhé překonal brankáře Jana Oblaka z jedenácti metrů Willian José.

Před sobotním duelem muselo Atlético naposledy čelit dvěma pokutovým kopům v roce 2011 v derby s Realem Madrid. Baskickému celku se na domácím stadionu daří, vyhrál zde poslední čtyři ligové zápasy a v neúplné tabulce mu patří šesté místo.

Na první vítězství v sezoně stále čeká poslední Granada, v zápasu s La Coruňou však získala alespoň bod. Od 64. minuty sice prohrávala po zásahu Andoneho, bod pro domácí však zařídil vlastním gólem brankář hostů Tytoň.

Jedenácté kolo španělské ligy se hrálo už v pátek. Málaga v předehrávce dvakrát prohrála s Gijónem, nakonec ale v domácím prostředí vyhrála 3:2.

Výsledky 11. kla: Granada - La Coruňa 1:1 (81. vlastní Tytoň - 64. Andone), San Sebastian - Atlético Madrid 2:0 (54. Vela z pen., 75. Willian José z pen.), Málaga - Gijón 3:2 (45.+2 Fornals, 65. Ramírez, 78. Santos - 13. Viguera, 49. Čop), Pamplona - Alavés 0:1 (77. Santos z pen.), Las Palmas - Eibar 1:0 (90.+3 Viera z pen.).