Fotbalisté Barcelony se radují z druhého ze tří gólů na hřišti Eibaru. Vstřelil...

Fotbalisté Barcelony se radují z druhého ze tří gólů na hřišti Eibaru. Vstřelil ho Lionel Messi (s desítkou uprostřed). | foto: AP

Před Slavií výhra. Barcelona dala Eibaru tři góly, Real poprvé prohrál

• 3
Na středeční zápas Ligy mistrů na půdě pražské Slavie se fotbalisté Barcelony naladili vítězstvím - v 9. kole španělské nejvyšší soutěže zdolali Eibar 3:0 a posunuli se na první příčku tabulky před Real Madrid. Ten totiž překvapivě podlehl Mallorce 0:1.

Páté soutěžní vítězství za sebou zajistili katalánskému velkoklubu hvězdní útočníci Antoine Griezmann, Lionel Messi a Luis Suárez.

Obhájce titulu vykročil za ziskem tří bodů ve 13. minutě, kdy si za obranu zaběhl Griezmann a únik přesně zakončil. Po necelé hodině hry přidal další gól po kombinaci ve vápně Messi, který v desátém zápase proti Eibaru vylepšil svoji bilanci o 16. branku. Suárez po přihrávce argentinského útočníka uzavřel skóre v 66. minutě.

Barcelona odehrála utkání v sestavě: Ter Stegen - Roberto (46. Semedo), Umtiti, Lenglet, Alba - De Jong (79. Rakitič), Busquets, Arthur (71. Vidal) - Messi, Suárez, Griezmann.

Mallorca se proti favorizovanému soupeři prosadila v sedmé minutě a vedení už udržela. První trefu v sezoně si připsal obstřelem na zadní tyč útočník Lago Junior. Real si mnoho velkých příležitostí nevypracoval, zápas navíc dohrával bez vyloučeného obránce Álvara Odriozoly.

Real podlehl Mallorce po více než deseti letech a na vedoucí Barcelonu ztrácí jeden bod. Mallorca vyhrála podruhé za sebou a je čtrnáctá.

Atlético Madrid neudrželo vedení v domácím zápase s Valencií a po remíze 1:1 čeká v lize tři utkání na vítězství. Celek z hlavního města vyslal během první půle 11 střel na branku a ve 36. minutě otevřel skóre po proměněné penaltě Diega Costy.

Deset minut před koncem se ale zranil Joao Felix, a protože trenér Atlética Diego Simeone už třikrát střídal, dohrávali jeho svěřenci v deseti. Přesilovku využil v 82. minutě kapitán Valencie Dani Parejo. V závěru se síly vyrovnaly po vyloučení I Kang-ina, skóre už se ale nezměnilo.

Sobotní výsledky 9. kola: Eibar - FC Barcelona 0:3 (13. Griezmann, 58. Messi, 66. Suárez), Atlético Madrid - Valencie 1:1 (36. Costa z pen. - 82. Parejo), Getafe - Leganés 2:0 (64. a 84. Ángel), Mallorca - Real Madrid 1:0 (7. Lago Junior), Alavés - Vigo 2:0 (50. Magallan, 82. Pérez), San Sebastian - Betis Sevilla 3:1 (22. vlastní García, 36. Willian José, 58. Portu - 12. Loren), Espaňol Barcelona - Villarreal 0:1 (17. Ekambi),  Bilbao - Valladolid 1:1 (33. Williams - 71. vlastní Martínez), FC Sevilla - Levante 1:0 (86. De Jong).

RCD Mallorca - Real Madrid CF 1:0 (1:0)

Branky: 10. Lago Junior. ŽK:29. Sastre, 90+4. Baba Mohammed - 22. Odriozola Arzallus. ČK:76. Odriozola Arzallus.

RCD Mallorca Reina (C) – Sastre (46. Agbenyenu), Valjent, Raíllo, Gámez – Febas (61. Kubo), Baba Mohammed, Sevilla – Rodríguez, Budimir, Lago Junior (82. Trajkovski).

Real Madrid CF Courtois – Odriozola Arzallus, Militao, Ramos (C), Marcelo – James Rodríguez, Casemiro, Isco (67. Rodrygo) – Jović (68. Valverde), Benzema, Vinícius Júnior (84. B. Díaz).

Getafe CF - CD Leganés 2:0 (0:0)

Branky: 64. Ángel Rodríguez, 85. Ángel Rodríguez. ŽK:23. Rosales, 56. Mesa, 77. Omeruo, 90+2. Siovas.

Getafe CF Soria – Nyom, Dakonam, Cabrera, Raúl García (60. Kenedy) – Jason (84. Timor), Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – J. Molina (46. Ángel Rodríguez), Jaime Mata.

CD Leganés Cuéllar – Bustinza (74. Óscar Rodríguez), Omeruo, Siovas – Recio – Rosales, Mesa (67. Nasjrí), Eraso, J. Silva – Carrillo, Merino (67. Braithwaite).

SD Eibar - FC Barcelona 0:3 (0:1)

Branky: 13. Griezmann, 58. Messi, 66. L. Suárez. Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez. ŽK:24. Charles, 24. Papakouli Diop, 82. S. Álvarez, 88. Inuj, 90. Expósito.

SD Eibar Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, Arbilla, Cote – Orellana, Papakouli Diop, S. Álvarez, P. León (63. Expósito) – Enrich (71. Inuj), Charles (79. Kike García).

FC Barcelona ter Stegen – Roberto (46. N. Semedo), Umtiti, Lenglet, Alba – F. de Jong (79. Rakitić), Busquets, Arthur (71. Arturo Vidal) – Messi, L. Suárez, Griezmann.

Atlético Madrid - Valencia CF 1:1 (1:0)

Branky: 36. D. Costa - 82. Parejo. Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo. ŽK:29. Partey, 44. Félix - 39. Čeryšev. ČK:90+1. Lee Kang-in.

Atlético Madrid Oblak – Arias, J. Giménez, Felipe, Hermoso (54. Lodi) – Félix, Saúl Ñíguez, Partey (54. Lemar), Koke – Morata (68. M. Llorente), D. Costa.

Valencia CF Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, J. Costa – Coquelin, Parejo, Kondogbia (65. Gameiro), Torres (71. Soler) – Gómez, Čeryšev (77. Lee Kang-in).

Real Sociedad San Sebastian - Real Betis 3:1 (2:1)

Branky: 22. Javi García, 36. José, 58. Portugués - 13. Loren. Rozhodčí: Soto – Costoya, Álvarez. ŽK:28. Guevara, 85. Le Normand, 86. Zubeldia, 90+2. Ödegaard - 63. Javi García, 79. Joaquín.

Real Sociedad San Sebastian Remiro Gargallo – Zaldúa, Zubeldia, Le Normand, Monreal – Merino, Guevara (69. Sangalli) – Portugués, Ödegaard, Oyarzabal (C) (84. Barrenetxea) – José (76. Isak).

Real Betis Robles – Barragán, Mándí, Bartra, Moreno (53. Pedraza) – Joaquín (C), Javi García, Fékir, Canales (65. Guardado) – Iglesias (66. Tello), Loren.

Athletic Bilbao - Real Valladolid 1:1 (1:0)

Branky: 34. I. Williams - 72. I. Martínez. ŽK:59. Yeray, 80. Aduriz - 38. Karim, 77. Fernández.

Athletic Bilbao Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Dani García, Unai López (78. Aduriz) – Muniain, Raúl García (88. Larrazabal), I. Córdoba (68. Beñat) – I. Williams.

Real Valladolid Masip – Moyano, Olivas, Karim, Nacho Martínez – Plano, Fernández, Míchel, T. Villa (69. Porro) – Ünal, Guardiola (86. Tuhami).

Sevilla FC - Levante UD 1:0 (0:0)

Branky: 86. L. de Jong. Rozhodčí: Cuadra – López, García. ŽK:58. Fernando, 77. Koundé - 14. Cabaco, 90+3. Vezo.

Sevilla FC Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Reguilón – Jordán, Fernando, Banega (72. Ó. Torres) – Ocampos, Chicharito (81. F. Vázquez), Nolito (72. L. de Jong).

Levante UD Aitor Fernández – Miramón, Vezo, Cabaco, Toňo – Radoja, Campaña, Melero (73. N. Vukčević) – Hernâni (64. E. Bardhi), Martí (85. B. Mayoral), Morales (C).

Espanyol Barcelona - Villarreal CF 0:1 (0:1)

Branky: 18. Toko Ekambi. ŽK:90+4. Espinosa, 90+5. Diego López - 52. Iborra.

Espanyol Barcelona Diego López – V. Gómez (78. Lej), Espinosa, Naldo, Pedrosa – V. Sánchez, David López – Darder (59. Granero), Roca, Vargas (71. Ferreyra) – Calleri.

Villarreal CF Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, A. Moreno – Moisés Gómez (90+3. Ra. Funes Mori), Anguissa, Iborra, Cazorla (71. Ontiveros) – G. Moreno, Toko Ekambi (81. Chukwueze).

Deportivo Alavés - Real Club Celta de Vigo 2:0 (0:0)

Branky: 50. Magallán, 82. Lucas Pérez. Rozhodčí: González – Munuera, Baena. ŽK:31. Wakaso, 39. R. Duarte, 45+4. García, 90+1. Magallán, 90+3. Lucas Pérez - 26. Juncà.

Deportivo Alavés Pacheco – Martín, Magallán, Laguardia, R. Duarte – Aleix Vidal, García (C), Wakaso, Rioja (71. Pons) – Lucas Pérez (90+4. Guidetti), Joselu (79. Burke).

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C) (45+2. Costas), Aidoo, Sáenz, Juncà (79. Sisto) – Rafinha, Lobotka, Yokuşlu (60. Méndez), Denis Suárez – Aspas, S. Mina.