Daniel Wass z Valencie kontroluje balon v zápase proti Realu Madrid. | foto: Reuters

Obrat v posledních minutách. Real Madrid porazil Valencii a vede La Ligu

• 0
Fotbalisté Realu Madrid otočili díky dvěma brankám v posledních čtyřech minutách duel 5. kola španělské ligy a po výhře 2:1 nad Valencií se probojovali do čela tabulky. Na kontě mají nyní 15 bodů, o dva více než jejich městský rival a úřadující šampion Atlético Madrid.

O čtvrtém vítězství v aktuálním ročníku a třetím za sebou rozhodli v 86. minutě Vinícius Junior a dvě minuty po něm Karim Benzema. Valencie neudržela vedení, které jí zajistil v 66. minutě Hugo Duro. Po první prohře v ligové sezoně je s 10 body třetí.

Trenér Realu Carlo Ancelotti tak stylově oslavil svůj 800. zápas na lavičce týmu z elitních pěti lig Evropy a Vinícius Junior vstřelil pátý gól z pěti zápasů v aktuální sezoně La Ligy.

Real navíc neprohrál na hostujících hřištích 18 zápasů za sebou a vyrovnal svou nejdelší šňůru, kterou držel v letech 1996-97 a také v roce 2016.

Sérii tří vítězství za sebou přerušil San Sebastian, který je po bezbrankové remíze se Sevillou čtvrtý. Seville patří šestá příčka.

Nedělní výsledky 5. kola: Mallorca - Villarreal 0:0, San Sebastian - FC Sevilla 0:0, Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (41. Willian Jose, 45.+4 Fekir - 16. Vidal, 90.+7 Cabrera), Valencie - Real Madrid 1:2 (66. Duro - 86. Vinicius Junior, 88. Benzema).

RCD Mallorca - Villarreal CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Del Cerro – Estrada, Medié. ŽK:41. Sastre, 53. Ndiaye - 54. Dia, 59. Pino, 84. Albiol. Diváci: 9168.

RCD Mallorca Reina (C) – Maffeo (38. Sastre), Valjent, Oliván, J. Costa – Kubo (90+1. Lee Kang-in), Sevilla, Baba, Rodríguez (90+1. Battaglia) – Ndiaye (60. Lago Junior), Niño (60. Hoppe).

Villarreal CF Rulli – Foyth, Albiol (C), P. Torres, Estupiñán (73. Peña) – Trigueros (56. Pino), Coquelin (56. Parejo), Capoue – Moisés Gómez, Dia (56. Alcácer), Danjuma (56. A. Moreno).

Real Sociedad San Sebastian - Sevilla FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Porras. ŽK:61. Muñoz, 72. Januzaj - 20. Rakitić, 45+2. Lamela, 82. Óscar Rodríguez. Diváci: 23 757.

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Gorosabel (74. Zaldúa), A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Portu (74. Guevara), Zubimendi, Merino, Oyarzabal (C) (58. Lobete) – Sörloth (74. Valera), Isak (39. Januzaj).

Sevilla FC Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Rakitić (46. Ocampos), Fernando, Delaney (60. Jordán) – Lamela (46. Óscar Rodríguez), Nasjrí (70. Mir), A. Gómez (85. Rekik).

Valencia CF - Real Madrid CF 1:2 (0:0)

Branky: 66. Duro - 86. Vinícius Júnior, 88. Benzema. Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena. ŽK:39. Paulista - 45+4. Casemiro, 56. Nacho Fernández, 81. Rodrygo, 90+2. Vinícius Júnior, 90+3. Camavinga. Diváci: 26 689.

Valencia CF Mamardašvili – T. Correia (23. Lato), Paulista, Alderete, Foulquier – Soler (C) (15. Musah), Wass, Guillamón, Duro (79. André) – Guedes (79. Costa), M. Gómez (80. Račić).

Real Madrid CF Courtois – Carvajal (26. L. Vázquez), Militao, Alaba, Nacho Fernández – Valverde (78. Isco), Casemiro (67. Camavinga), Modrić (68. Rodrygo) – Vinícius Júnior, Benzema (C), E. Hazard (78. Jović).