Cristiano Ronaldo z Realu Madrid (v bílém) kličkuje mezi soupeři z Levante. | foto: Reuters

Další ztráta Realu, na hřišti Levante uhrál jen remízu

• 5
Každá další ztráta jen zvýrazňuje bídnou sezonu, kterou ve španělské lize prožívají fotbalisté Realu Madrid. Ta nejčerstvější přišla ve 22. kole na hřišti Levante, když domácí vyrovnali v 89. minutě na 2:2.

Real se ujal vedení v 11. minutě zásluhou Ramosovy hlavičky po rohovém kopu. Kapitán madridského celku se stal prvním obráncem v historii La Ligy, který v lize skóroval ve čtrnácti sezonách v řadě. Tři minuty před přestávkou utekl obraně Morales, jehož sólo sice Navas zneškodnil, ale odražený míč uklidil do branky dobíhající Boateng.

Ve druhém poločase si „Bílý balet“ dlouho nemohl vypracovat vážnější příležitost, poprvé zahrozili až čtvrthodinu před koncem Benzema a znovu hlavičkující Ramos. Tým trenéra Zinedina Zidana se nakonec dočkal až v 81. minutě zásluhou střídajícího Isca, ale minutu před koncem řádné hrací doby znovu vyrovnal Pazzini při svém debutu v dresu Levante, kam přišel na hostování z Verony. To už nebyl na hřišti držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo, kterého vystřídal v 82. minutě Asensio. Ligový nováček neprohrál s obhájcem titulu ani na podzim, kdy Levante s Realem remizovalo 1:1.

Eibar poslal do vedení hned z prvního útoku Kike, v 17. minutě navíc zvýšil zblízka Orellana. Krátce nato snížil z pokutového kopu Sarabia, ale po půlhodině hry zařídil Eibaru znovu dvoubrankové vedení hlavou Ramis. Ve druhém poločase už stříleli branky pouze domácí - nejdřív se prosadil podruhé Orellana a na konečných 5:1 upravil Arbilla.

Eibar výhrou potvrdil dobrou bilanci ze svého stadionu, v počtu bodů nasbíraných v domácích zápasech je na čtvrtém místě. Sevilla získala v lize pod vedením Vincenza Montelly z pěti zápasů pouze čtyři body.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo: Eibar - FC Sevilla 5:1 (17. a 61. Orellana, 1. Kike, 32. Ramis, 83. Arbilla - 21. Sarabia z pen.), Betis Sevilla - Villarreal 2:1 (45.+2 a 65. Moron - 80. Bacca z pen.), Alavés - Vigo 2:1 (4. Alfonso, 18. El Haddadi - 90.+1 Aspas), Levante - Real Madrid 2:2 (42. Boateng, 89. Pazzini - 11. Ramos, 81. Isco).

SD Eibar - Sevilla FC 5:1 (3:1)

Branky: 1. Kike García, 17. Orellana, 32. Ramis, 61. Orellana, 83. Arbilla - 21. Sarabia. Rozhodčí: Trujillo – Álvarez, Escuela. ŽK:40. Pareja, 47. Mesa, 67. Banega. Diváci: 5 311.

SD Eibar Dmitrović – Peña, Arbilla, Ramis, Ángel – Orellana (88. Capa), Dani García (C), Diop (81. Jordán), Inuj – Kike García, Charles (75. Escalante).

Sevilla FC S. Rico – Carole, Pareja (C), Lenglet, Escudero – Sarabia (75. Navas), Mesa (53. Banega), N'Zonzi – Sandro Ramírez (66. Muriel), Ben Yedder, Nolito.

Real Betis - Villarreal CF 2:1 (1:0)

Branky: 45+2. Morón, 65. Morón - 80. Bacca. Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán. ŽK:79. Barragán - 40. Hernández, 40. M. Gaspar. ČK:31. Bonera. Diváci: 50 102.

Real Betis Adán (C) – Mandi, Bartra (71. Javi García), Feddal (55. Camarasa) – Barragán, Ruiz, Amat, Guardado, Durmisi – Morón, Rubén Castro (64. León).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Bonera, V. Ruiz, J. Costa – Castillejo (74. Fuego), Hernández, Trigueros (64. Čeryšev) – Fornals – Ünal (36. Álvaro González), Bacca.

Deportivo Alavés - Real Club Celta de Vigo 2:1 (2:0)

Branky: 4. Pedraza, 18. Munir - 90+1. Aspas. Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval. ŽK:49. Sobrino, 77. Alexis, 89. Martín - 21. Radoja, 60. Lobotka, 87. Jozabed. Diváci: 19 437.

Deportivo Alavés Pacheco – Martín, Alexis, Laguardia, Ely – I. Gómez (88. H. Pérez), Pina, García (C), Pedraza – Munir (81. D. Torres), Sobrino (74. Krkić).

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mazáň (58. Jozabed), Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, Radoja (74. Mor), Portela (58. Sisto) – Aspas (C), Gómez.

Levante UD - Real Madrid CF 2:2 (1:1)

Branky: 42. E. Boateng, 89. Pazzini - 11. Ramos, 81. Isco. Rozhodčí: Mario Melero – Torre, Martínez. ŽK:13. Doukouré, 26. Ivi, 88. Coke - 21. Ramos, 84. Asensio, 90+1. Varane. Diváci: 23.542.

Levante UD Olazábal – Coke, Postigo, Suárez Pier, Luna – Lukić, Lerma (69. Martí), Doukouré – Morales, E. Boateng (60. Jason), Ivi (77. Pazzini).

Real Madrid CF Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (90+2. L. Vázquez) – Bale (66. Isco), Benzema, Ronaldo (82. Asensio).