Hráči AC Milán se radují z gólu do sítě Interu; zleva: Jankulovski, Ronaldinho a Kaká | foto: Reuters

Ronaldinho rozhodl derby pro AC Milán, Inter přišel o první místo

Inter Milán poprvé v novém ročníku italské ligy padl. V derby nestačil na AC Milán, jediný gól dal krásnou hlavičkou Ronaldinho v 36. minutě. Za vítěze odehrál celé utkání Marek Jankulovski. Soutěž tak překvapivě vede Lazio před Neapolí.

AC Milán byl od začátku aktivnějším týmem, v zakončení mu však chyběla přesnost. Až v 36. minutě se na pravé straně uvolnil Kaká, vyslal před branku centr, na který si z plného běhu naskočil Ronaldinho a netradičně hlavou zaznamenal svou první branku v italské lize.

Inter posledních třináct minut dohrával bez vyloučeného obránce Burdissa, navíc červenou kartu viděl už vystřídaný Matterazii. Přesto si mistr vytvořil několik nadějných možností k vyrovnání, ale žádnou neproměnil.

Lazio Řím a Neapol pokračují ve výborném startu do sezony. Po výhrách v 5. kole venku jsou v čele. Lazio vyhrálo 3:1 na hřišti FC Turín, dvěma góly se blýskl argentinský kanonýr Mauro Zárate. K výhře přispěl i český stoper David Rozehnal, který do hry zasáhl v 25. minutě, kdy vystřídal zraněného spoluhráče Cribariho.

Výbornými výsledky se prezentuje i Neapol, která vyhrála 1:0 na v Boloni. O jedinou branku se čtyři minuty před koncem postaral střídající útočník Denis. Neapol v lize ještě neprohrála, na Lazio ztrácí jediný bod.

Bez porážky je i Juventus Turín, který poprvé v novém ročníku nedal gól a remizoval v Janově se Sampdorií 0:0. Čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera odehráli za hosty celé utkání.

Vyrovnaný zápas nabídl několik šancí na obou stranách, ale žádná z nich neskončila brankou. Turínský celek podržel rakouský brankář Alexander Manninger, který zaskočil za zraněnou jedničku Buffona.

Juventus má se střílením gólu problémy od začátku sezony, v pěti zápasech dal jen čtyři, ale díky kvalitní defenzívě se drží ve špičce tabulky.

Probral se AS Řím, který vydřel teprve druhou výhru v sezoně. Vítězství 2:0 nad Bergamem zařídili tečovanou střelou stoper Panucci a útočník Vučinič, který se prosadil ranou z otočky.

Sampdoria remizovala už potřetí za sebou a stále čeká na první výhru v sezoně.

Fiorentina, přemožitel Slavie v kvalifikaci o Ligu mistrů, zdolala druhý janovský tým 1:0. Po hodině hry rozhodl útočník Gilardino. Byla to jeho čtvrtá trefa v posledních třech zápasech. Domácí byli lepší a soupeře jasně přestříleli, z mnoha příležitostí však proměnili jen jednu.

Výsledky 5. kolo:  AC Milán - Inter Milán 1:0 (36. Ronaldinho), Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:0, Fiorentina - FC Janov 1:0 (61. Gilardino), AS Řím - Bergamo 2:0 (17. Panucci, 31. Vučinič), Boloňa - Neapol 0:1 (86. Denis), Catania - Chievo 1:0 (17. Paolucci), FC Turín - Lazio Řím 1:3 (90.+2 Amoruso z pen. - 63. a 83. z pen. Zárate, 30. Panděv), Lecce - Cagliari 2:0 (33. Giacomazzi, 61. Castillo), Palermo - Reggina 1:0 (52. Miccoli), Udine - Siena 2:1 (22. Quagliarella, 29. Pepe - 38. Kharja).